کد خبر : 13396

فرخی میکال مطرح کرد:

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و وشوراها می‌گوید برای جلوگیری از ایجاد تعارض منافع باید نظارت چند بُعدی بر فرآیند انتخابات شوراها وجود داشته باشد.

رسول فرخی میکال   با تاکید بر اصلاح قانون فعلی انتخابات  شوراها و ریاست جمهوری گفت: در بحث انتخابات یکی از اساسی ترین محور های مردم‌سالاری دینی، انتخابات است و در ایران بیش از کشورهایی که دارای داعیه دموکراسی هستند انتخابات برگزار می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها ادامه داد : باید در مسیر اصلاح امور انتخابات تلاش کنیم تا بر اساس ظرفیت‌های موجود جایگاهمان در بین سایر کشورها ارتقاء یابد.

وی افزود: یکی از اشکالات موجود در حوزه انتخابات نحوه نظارت بر انتخابات شوراها است که ضرورت دارد  نظارت چند جانبه باشد تا تعارض منافع به وجود نیاید.

فرخی میکال بیان کرد: نظارت پسینی بر شوراها باید وجود داشته باشد تا امور این نهاد شهری به درستی پیش برود و منجر به آبادانی شود.

وی ابراز کرد: افراد قبل از انتخابات بر اساس معیار و ضوابط جایگاه، صلاحیت شان بررسی شود؛ یعنی برای تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و نمایندگی مجلس محوری هایی مشخص شود که آن محورها خود به خود بعد از انتخابات ایجاد شایسته سالاری کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عنوان کرد: شایسته سالاری، شناسایی مولفه‌های تخصصی در زمینه انتخابات مهم است و زمینه برای تمام توانمند فراهم شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی