کد خبر : 13353

عزیزی:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است جمهوری اسلامی در شرایطی قرار دارد که باید امنیت منطقه را نیز تأمین کند لذا جایگاه وزیر دفاع در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

 

ابراهیم عزیزی ، با اشاره به اهمیت وزارتخانه دفاع، گفت: نگاه ما به تحولات پیش رو باید بر مبنای تولید قدرت باشد که از مؤلفه های آن سازمان ها و نهادهای کارآمد و اثرگذار است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید امنیت را از همه ابعاد برای کشور فراهم کرد که این تقویت باعث اقتدار می شود، عنوان کرد: وزارت دفاع باید به دنبال تولید قدرت باشد تا امنیت همه جانبه که مفهومی مرکب دارد فراهم شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه امنیت صرفا برای ساختار نظامی نیست، اظهار داشت: امروز تحولات انقلاب اسلامی باید به سمتی هدایت شود که امنیت منطقه را نیز فراهم کند و وزرایی که با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارتباط دارند نقش بسزایی در این خصوص داشته و بسترساز تولید امنیت و قدرت هستند.

 
ابراهیم عزیزی

عزیزی همچنین با اشاره به اینکه وزیر آینده باید دارای ویژگی انقلابی گری با روحیه مدیریت جهادی باشد، تصریح کرد: وقتی به همه مسائل انقلابی نگریسته شده و مبتنی بر فرهنگ جهادی عمل شود و همچنین اگر وزیر معتقد به استفاده از ظرفیت ها و نیروی انسانی داخلی بوده و به سمت هم افزایی حرکت کند قطعا مسائل به درستی پیش می رود.

وی افزود: وزیر دفاع باید بتواند در موضوعات امنیت داخلی و روابط بین الملل و منطقه ای هم افزایی کرده و در نهایت صاحب سبک در تولید امنیت و قدرت شده و پیشتاز باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این باور را داشته و دارد که باید با کشورهای منطقه از تعامل سازنده ای برخوردار باشد، خاطرنشان کرد: عزت و منافع ملی باید در این مسیر حفظ شده و از ظرفیت های بسیاری که داریم جهت ایجاد تحولات منطقه ای استفاده کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی