کد خبر : 13315

در دیدار با رئیس مجلس صربستان مطرح شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای صربستانی خود بر افزایش سطح همکاری های اقتصادی بین ایران و صربستان تاکید کرد.

ایویتسا داچیچ رییس مجلس صربستان که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران به تهران سفر کرده است با محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار گفت: روابط خوب و دوستانه ای میان مجالس دو کشور وجود دارد. روابط دوستانه پارلمانی پشتوانه محکمی برای ارتقاء روابط در سایر زمینه ها است. آمادگی داریم روابط پارلمانی فیمابین را در همه سطوح بویژه میان کمیسیون های تخصصی و گروه های دوستی توسعه دهیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ایران و صربستان دارای ظرفیت‌های گسترده ای برای همکاری در عرصه های مختلف سیاسی، دفاعی، اقتصادی و فرهنگی هستند. با یک اراده سیاسی قوی می توان از آنها در جهت منافع دو کشور بهره جست.

قالیباف در پایان با اشاره به اهمیت افزایش سطح همکاری های اقتصادی ایران و صربستان گفت: متاسفانه حجم روابط اقتصادی دو کشور در حد و اندازه ی ظرفیت های موجود نیست.

ایویتسا داچیچ رییس مجلس صربستان نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور گفت: صربستان و جمهوری اسلامی ایران دو کشور دوست هستند که منافع مشترک و دشمنان مشترکی دارند. این اشتراکات تقویت هر چه بیشتر روابط فیمابین را می طلبد.

وی در ادامه گفت: صربستان کشوری مستقل است و هیچگاه تحت فشار کشورهای ثالث روابط خود با ایران را محدود نکرده است. دولت و پارلمان صربستان خواهان توسعه روابط دو جانبه با ایران هستند.

رییس مجلس صربستان با تایید سخنان قالیباف در خصوص پایین بودن سطح روابط اقتصادی ایران و صربستان گفت: ما در برابر مردم و آیندگان مسول هستیم و وظیفه داریم که از تمام ظرفیت خود برای افزایش مبادلات اقتصادی دو کشور استفاده کنیم.

ایویتسا داچیچ در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده ی نزدیک شاهد تبادل هیات های عالی رتبه دولتی و پارلمانی میان دو کشور باشیم و روابط ایران و صربستان از این مجاری به سطح بالاتری ارتقا یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی