کد خبر : 13154

آصفری:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی گفت: افراد دوتابعیتی پس از اتمام دوره مسئولیتشان می توانند از کشور خارج شوند و به هیچ عنوان پاسخگوی تخلفات و کم کاری های دوره خود نباشند لذا این طرح از بروز چنین رخدادهایی جلوگیری خواهد کرد.

 

محمدحسن آصفری در رابطه با اهداف طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی، گفت: امروزه افراد شایسته ای در کشورمان وجود دارند که می توان از توانمندی های آنان برای اداره امور بهره برد و نیازی به استفاده از مدیران دوتابعیتی که به قانون اساسی کشور دیگری متعهد هستند، وجود ندارد.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قطعا منافع کشورمان از طریق افرادی که دارای تابعیت مضاعف هستند، حاصل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورمان قحط الرجال وجود ندارد، ادامه داد: باید اذعان کرد افراد دوتابعیتی پس از اتمام دوره مسئولیتشان می توانند از کشور خارج شوند و به هیچ عنوان پاسخگوی تخلفات و کم کاری های دوره خود نباشند لذا این طرح از بروز چنین رخدادهایی جلوگیری خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وقتی خانواده های افراد دوتابعیتی برای زندگی به خارج از کشور می روند، چنین افرادی چطور می توانند درد و مشکلات مردم را متوجه شوند و مطالبات آنها را پیگیری کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی می تواند به شیاسته سالاری در کشورمان کمک شایانی کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی