کد خبر : 13151

حسین زاده:

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس گفت: بازنگری در حوزه‌های انتخابیه می‌تواند سبب افزایش خدمات‌رسانی و کاهش مهاجرت‌ها شود.

 

حسین حسین زاده، در خصوص اهمیت اصلاح جدول حوزه های انتخابیه قوه مقننه، گفت: مناطق لارستان و خنج و گراش و اوز 20 درصد مساحت استان فارس را تشکیل می دهند در حالی که مطابق تقسیم بندی جدول حوزه های انتخابیه فقط یک نماینده دارد.

نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وقتی تعداد نمایندگان افزایش یابد و وسعت حوزه های انتخابیه کاهش یابد، مسائل و کاستی ها در مناطق سریع تر پیگیری و برطرف خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه علی رغم تلاش های صورت گرفته هنوز نتوانسته در حدود هفتاد درصد روستاهای حوزه اش حضور یابد، ادامه داد: این مهم در حالیست که کوچک شدن حوزه های انتخابیه می تواند سبب افزایش خدمات رسانی می شود و این امر سبب کاهش مهاجرت ها نیز خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در برخی از حوزه های انتخابیه شاهد وجود جمعیت ترکیبی از حیث فرهنگی، قومی و مذهبی مانند اهل تشیع و اهل تسنن هستیم، افزود: بر اساس شاخص های افزایش تعداد نمایندگان هم اکنون باید تعداد نمایندگان شیراز به عنوان مرکز استان فارس افزایش یابد، چه برسد به مناطق وسیع دیگر که با پراکندگی بیشتر مواجه هستند.

حسین زاده با اشاره به اینکه نظارت بر اجرای قانون و قانونگذاری دو وظیفه نمایندگان محسوب می شود اما به دلیل تمرکزگرایی مردم به منتخبان خود مراجعه می کنند، گفت: طبق بررسی که یکی از مسئولان انجام داده است هفتاد درصد ورودی ترمینال های تهران، افرادی هستند که از شهرستان ها برای انجام امور اداری به پایتخت مراجعه می کنند لذا باید با دیدگاه ملی و بدون توجه به مسائل سیاسی، به سمت بازنگری و اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس حرکت کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع یک نفر نمی تواند به امور 800 روستا، 13 شهر و 11 بخش در حوزه انتخابیه لارستان و خنج و گراش و اوز به صورت کامل رسیدگی کند زیرا توقعات مردم و حتی روند امور با شرایط یک مرکز استان تفاوت دارد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی