کد خبر : 13142

صفری ملک میان:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: وزیر کشور دولت سیزدهم باید از توانمندی‌های مدیریتی و شایستگی‌های لازم برخوردار باشد تا ینکه اهداف انقلاب اسلامی را پیش ببرد.

محمد صفری ملک میان  ، به اهمیت وزارت کشور و لزوم انتخاب یک وزیر قوی برای آن اشاره کرد و گفت: جایگاه وزارت کشور از حساسیت بسیار خاصی برخوردار است در حقیقت باید گفته شود مادر وزارتخانه ها به شمار می رود زیرا بایستی حلقه اتصال میان سایر وزارتخانه ها باشد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس افزود: وزارت کشور در حوزه مسائل امنیت داخلی مسئولیت های مهمی برعهده دارد از این جهت فردی باید سکاندار وزارت کشور و زیرمجموعه های آن یعنی استانداری ها و فرمانداری ها شود که به لحاظ شخصیتی، هماهنگ کننده باشند تا اهداف و آرمانهای نظام اسلامی دنبال شوند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در حوزه مدیریتی در وهله نخست  باید یکسری شایستگی ها و لیاقت های فردی را در نظر بگیریم که افرادی دنیا طلب نباشند و مردم محور باشند، پس از آن نیز کارآمدی این افراد باید در نظر گرفته شود و بایستی شناخت آنها نسبت به مسائل مدیریتی و فنی نسبت به حوزه کاری خود سنجیده شود؛ بالاخره یک استاندار قبل از پذیرش مسئولیت  باید نسبت به مسائل استانداری آگاهی لازم را داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: کارآمدی و توانمندی در این حوزه ها جز الزاماتی است که یک مدیر باید به همراه خود داشته باشد تا بتواند کارنامه مطلوبی را از خود ارائه دهد.

ملک میان با اشاره به اینکه انتخاب مدیران نباید براساس نگاه های سیاسی باشد، عنوان کرد: اگر انتخاب مدیران صرفا براساس روابط سیاسی باشد؛ قطعا چنین موضوعاتی به نظام مدیریتی جامعه ضرر خواهد زد؛ چرا که آسیب های متعددی را می تواند به همراه داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس افزود: البته آقای رئیسی رویه مناسبی را در پیش گرفته و فارغ از نگاه های سیاسی به دنبال مدیران توانمند است؛ الحمدالله در کشور ما شخصیت هایی وجود دارد که بتوانند ارکان مدیریتی کشور را تکمیل کنند و در مجموع آن چیزی که برای ما اهمیت دارد سلامت افراد و کارآمدی افراد است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی