کد خبر : 12835

نوری قزلجه:

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر تدیون آیین نامه اجرای قوانین از سوی دولت ها بدون نگاه سیاسی و حزبی، گفت: تدوین آیین نامه اجرای قوانین موجب تسهیل انجام فعالیت های مختلف در حوزه کسب و کار، خدمات و تولید می شود.

غلامرضا نوری قزلجه در خصوص ضرورت تدوین آیین نامه های اجرای قوانین، گفت: همه دولت ها باید نگاه جامعی به این موضوع داشته باشند و به طور پیوسته بدون نگاه حزبی و سیاسی نسبت به تهیه و تدوین قوانین اقدام کنند.  

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هر قانونی که مصوب می شود، نیاز به ایین نامه اجرایی دارد. عدم تدوین آیین نامه اجرایی قوانین موجب بلاتکلیفی و غیرقابل اجرا شدن قوانین می شود.  

وی در ادامه به موضوع انباشت قوانین در کشور اشاره کرد و افزود: زیاد بودن قانون یکی از مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد در واقع ما به عنوان نمایندگان مجلس باید متعهد شویم که قوانین کمتری به تصویب برسانیم و از انباشت قوانین جلوگیری کنیم و از سوی دیگر دولت باید متعهد شود که آیین نامه اجرایی قوانین کنونی را تدوین کند و نسبت به تهیه لوایح تنقیج قوانین اقدام کند.

نوری قزلجه با بیان اینکه مجلس در بحث تنقیح قوانین گام های خوبی برداشته است، گفت: در این راستا همکاری خوبی بین دولت و مجلس صورت گرفته که باید تقویت شود زیرا هماهنگی دولت و مجلس در بحث تنقیج قوانین و حذف قوانین زائد ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: حذف قوانین زائید و تهیه آیین نامه اجرای قوانین موجب تسهیل امور و انجام فعالیت ها در حوزه های مختلف اعم از کسب و کار، تولید و خدمات می شود

سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یازدهم با تاکید بر جلوگیری از انباشت قوانین گفت: تقویت نظارت  با تدوین آیین نامه اجرای قوانین امکان پذیر است لذا دولت باید زمان مشخصی را برای این امر در نظر گیرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی