کد خبر : 12726

سلیمی:

نماینده مردم سمیرم در مجلس اعتقاد دارد حضور ناوگروه ایران در اقیانوس اطلس نشان دهنده اوج قدرت، توانمندی و استقامت دلاورمردان ارتشی است.

اصغر سلیمی ، در خصوص اهمیت حضور ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس اطلس، گفت: حضور در آب های آزاد مطابق قوانین بین المللی حق کشورمان است و ایران در این مسیر با اقتدار گام بر می دارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخستین بار شاهد حضور ناوگروه ایران در اقیانوس اطلس هستیم که امری قابل تامل است، اظهار کرد: در واقع طی این مسیر طولانی و انجام ماموریت های محوله نشان دهنده اوج قدرت، توانمندی و استقامت دلاورمردان ارتشی ایران است.

وی با اشاره به اینکه توانمندی دریایی ایران می تواند منجر به تقویت توسعه دیپلماسی دریایی با همسایگان و حتی دیگر کشورهای دنیا شود، ادامه داد: به عبارتی داشتن مرزهای آبی مشترک می تواند فرصتی برای نزدیک شدن کشورها به یکدیگر باشد و توانمندی دریایی این مهم را تقویت می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید یادآور شد طی چند مدت گذشته شاهد افزایش راهزنی های دریایی بودیم اما حضور ناوگروه های ایرانی موجب شد امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشورمان حفظ شود.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک باید اذعان کرد توانمندی و ظرفیت دریایی کشورمان موجب هراس کشورهای غربی شده و این مهم سبب افزایش ثبات امنیت شده است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی