کد خبر : 12712

موسوی با اشاره بازدید نظارتی تعدادی از نمایندگان مجلس از شرق استان هرمزگان:

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به بازدید نظارتی تعدادی از نمایندگان مجلس از شرق استان هرمزگان گفت: یکی از مشکلات عدیده ای که در سفر با آن مواجه بودیم ، کمبود و یا نبود مجوزهای اشتغالزایی بخصوص در بحث صید و صیادی است، قطعاً برای ایجاد اشتغال در این مناطق باید تجدید نظر و ساماندهی شود.

 

سید نظام الدین موسوی با اشاره به نظارت میدانی تعدادی از نمایندگان مجلس از شرق استان هرمزگان و توضیحاتی در مورد این منطقه، گفت: اشتغال در شرق استان هرمزگان «از بحر تا بر» با موانع و مشکلاتی روبرو است.

موسوی با بیان اینکه سفرهای نظارتی نمایندگان به استان‌های کشور جهت رفع معضلات و درک بهتر مشکلات موجود در نقاط مختلف کشور صورت می‌پذیرد، بیان کرد: در همین راستا، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این سفر دو روزه به شهرستان های رودان ، میناب ، سیریک، جاسک و بشاکرد در استان هرمزگان انجام شد.

وی افزود: یکی از مشکلات عدیده ای که در سفر امروز با آن مواجه بودیم ، کمبود و یا نبود مجوزهای اشتغالزایی بخصوص در بحث صید و صیادی است، قطعاً برای ایجاد اشتغال در این مناطق باید تجدید نظر و ساماندهی شود.

موسوی با بیان اینکه در سفر امروز خیلی از مشکلات پیگیری کردیم ، که جهت رفع نهایی به کمیسیون اصل نود مجلس ارجاع داده می شود، افزود : مجلس ابزار نظارتی بالایی دارد که اهرمی برای مصوبات کمیسیون‌ها می‌تواند باشد تا ضریب اجرای این مصوبات نیز بالا افزایش یابد.

موسوی با بیان اینکه کمیسیون اصل نود مجلس شمشیر برنده ای در جهت حل مشکلات مردم است افزود : کمیسیون اصل نود مجلس تا کنون تمام اقداماتی که انجام داده در جهت رفع مشکلات مردم بوده است.

وی افزود: معمولا دولت‌ها همه چیز را در مرکز کشور می بینند و اگر این رویکرد عوض نشود ، یقینا کشور به پیشرفت متوازن نخواهد رسید.

وی ادامه داد: دولت‌ها باید مردم را در اجرای برنامه‌های ملی و منطقه ای دخیل کنند و زمینه مشارکت مردم در پروژه های ملی و محلی را در جهت توانمند سازی جوامع محلی بکار گیرند. تا کنون دانشگاه ها و مسئولان دانشگاه ها همیشه تلاش داشته اند که برای خود جایگاهی پیدا کنند، در صورتی که برای توسعه منطقه، زمینه اثر گذاری آن‌ها فراهم نبوده است.

وی با اشاره به اینکه باید در شهرستان میناب یک واحد دانشگاه جدید ایجاد شود ، تصریح کرد: ایجاد دانشگاهی برای فعالیت در حوزه های کشاورزی، آب و محیط زیست، می تواند در جهت آبادانی و توسعه کل منطقه شرق استان هرمزگان و سواحل مکران موثر باشد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی