کد خبر : 12694

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کره جنوبی باید همه دارایی های کشورمان را براساس نرخ روز بپردازد؛ چرا که خساراتی را در این باره متحمل شده ایم و در واقع باید جبران خسارت کند.

 

شهریار حیدری ، به عدم پرداخت پول های بلوکه شدن ایران در سئول اشاره کرد و گفت: بلوکه شدن پولهای کشورمان در کره جنوبی و دیگر کشورها برخلاف قوانین بین المللی است و البته چنین اتفاقی نیز به روابط فیمابین کشورها خدشه وارد می کند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس افزود: کره جنوبی موظف بوده که پول های مسدود شده جمهوری اسلامی ایران را به نرخ  روز  پرداخت کند و به هر شکلی که هم بخواهیم باید از این دارایی ها بهره لازم را ببریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را دارا است که در خصوص پول های بلوکه شده به دادگاه لاهه شکایت کند، کما اینکه در گذشته نیز پیگیر چنین موضوعی بوده است و در نهایت باید رای را در این رابطه صادر کند.

وی اظهار کرد: در کمیسیون امنیت ملی هم با حضور وزرای امور خارجه و رئیس بانک مرکزی درباره دارایی های مسدود شده کشورمان در سئول مباحثی مطرح شد که مقرر گردید پیگیری های بین المللی صورت بپذیرد و ظاهرا در این باره نیز رایزنی هایی انجام پذیرفته که تاکنون به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکردیم.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: با توجه به دیدارهایی که اخیرا مقامات کره با مسئولان کشورمان داشتند، قرار بر این شده بود که بخشی از  پول ها آزاد شود و در اختیار ما قرار بگیرد و بخشی را هم در قالب معاملات تجاری انجام دهیم که ما نیز مخالف چنین موضوعی نبودیم.

حیدری تصریح کرد: باید همه دارایی های ایران در کره جنوبی آزاد شود، اما با کمال تاسف به سبب لابی های آمریکایی و صهیونیستی تا این لحظه کره جنوبی دست به آزادسازی پول های کشورمان نکرده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی