کد خبر : 12661

رئیس مرکز وکلا عنوان کرد:

حجت‌الاسلام دکتر محمد مصدق، معاون اول جدید قوه قضائیه چهره علمی و دانشگاهی و همزمان قاضی باسابقه‌ای است که در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، دیوان عدالت اداری و معاونت حقوقی قوه قضائیه نیز سابقه مدیریت درخشان و مثمری داشتند.

دکتر علی بهادری جهرمی در پی انتخاب حجت‌الاسلام دکتر محمد مصدق به عنوان معاون اول قوه قضائیه به خبرنگار ما گفت:: دکتر محمد مصدق، چهره علمی و دانشگاهی و همزمان قاضی باسابقه‌ای است که در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، دیوان عدالت اداری و معاونت حقوقی قوه قضائیه نیز سابقه مدیریت درخشان و مثمری داشتند.
 
رئیس مرکز وکلا اضافه کرد: حضور کوتاه‌مدت اما پرثمر حجت‌الاسلام دکتر محمد مصدق در دیوان عدالت اداری نشان داد یک مدیر جهادی کاملا موفق با ارتباط بسیار خوب با جوانان و رسانه می‌باشند و با موضوعات، دقیق و علمی برخورد می‌کنند و باید گفت مردمی بودن یکی از خصوصیات برجسته ایشان است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: اولین انتصاب ریاست جدید قوه قضائیه نشان داد که انتخاب‌ها هوشمندانه خواهد بود و انتخاب دکتر محمد مصدق به عنوان معاون اول قوه قضائیه دلیل بر اشرافیت آقای محسنی اژه‌ای بر قوه قضائیه و مدیران آن است.

استاد حقوق اساسی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: انتخاب دکتر محمد مصدق نشان داد قوه‌قضائیه مسیری را که انتخاب کرده مسیری با ظرافت و بادقت در راستای حقوق مردم است و حضور ایشان به عنوان معاون اول در کنار ریاست قوه قضائیه مقوم تیم مدیریتی آتی قوه قضائیه و در امتداد مسیر تحول گذشته است.

وی اضافه کرد: دکتر محمد مصدق یادگار‌های خوبی را در مدتی که در سمت معاونت حقوقی قوه قضائیه بودند، به جای گذاشتند و در این مدت آیین نامه‌ها و بخش نامه‌های بسیاری تدوین کردند که به تصویب رسید و می‌توان گفت یکی از بنیانگذاران و تدوین‌کنندگان سند تحول قضایی بودند و ایشان به همراه ریاست قوه‌قضائیه و معاون اول وقت، نظم نوینی را در قوه قضائیه پایه‌گذاری کردند و حضورشان در سمت معاون اولی بسیار بااهمیت است و لوایح و آئین‌نامه‌هایی که خودشان تدوین نمودند و مصوب شد را حالا می‌توانند با دقت و نظارت بیشتری اجرایی کنند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی