کد خبر : 12466

احمدی بیغش:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای رئیسی خانه تکانی اساسی را در وزارت امور خارجه کلید بزند تا روش‌های گذشته اصلاح شوند.

 

محمود احمدی بیغش  به اولویت اساسی که دولت سیزدهم باید در حوزه روابط بین الملل مورد توجه قرار دهد، اشاره کرد و گفت: در 8 سال اخیر دولتمردان و دستگاه دیپلماسی سیاست خارجی را عقلانی دنبال نکردند و با کمال تاسف ارتباطمان را با برخی از کشورهای همسایه قطع کردند.

نماینده مردم شازند در مجلس افزود: در دولت فعلی بدترین رابطه را با کشورهای همسایه داشتیم؛ لذا بنده معتقدم دولت سیزدهم باید تدبیر به خرج دهد و اشتباهات سیاست خارجی دولت آقای روحانی را اصلاح کند. در حقیقت یک خانه تکانی در وزارت امور خارجه انجام دهد.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم باید ناهنجاری های سیاسی اصلاح و گذشته را جبران کند و در واقع تعامل و ارتباط دو سویه با همسایگان داشته باشد؛ چرا که معتقدم همسایگان می توانند با ما به صورت مسالمت آمیز و به دور از کدورت زندگی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کشورهای منطقه به ویژه عربستان سعودی بدانند جمهوری اسلامی همیشه به دنبال صلح و ثبات و روابط دوستانه و تعامل با دنیا بوده است؛ البته خط قرمز ما رژیم پوشالی و کودک کش صهیونیستی است.

احمدی بیغش اظهار کرد: هر کشوری که حاضر باشد با ما تعامل سازنده ای داشته باشد؛ قطعا به سمت او خواهیم رفت؛ بنابراین عربستان و دیگر کشورهای منطقه باید متوجه باشند که امنیت را باید خودمان تامین کنیم و تلاشمان بر این باشد تا پای بیگانگان از منطقه قطع شود.

وی تصریح کرد: دولتمردان عربستان باید از زیر یوغ آمریکا و اروپا خارج شوند و با همسایگان ارتباط برقرار کنند تا امنیت برقرار شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی