کد خبر : 12430

عباسزاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت سیزدهم باید نقشه راهبردی را براساس تامین منافع ملی برای ارتباط با کشورهای دنیا ترسیم کند.

محمود عباس زاده مشکینی ، به اولویت های اساسی سیاست خارجی دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم باید نقشه راهبردی را براساس تامین منافع ملی برای ارتباط با کشورهای دنیا ترسیم کند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس افزود: ما باید متناسب با هر کشوری نقشه راهبردی خاصی را داشته باشیم که مشخص شود می خواهیم چه اقداماتی را با آن کشور انجام دهیم و در حقیقت چگونگی ارتباطمان را تعیین کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: دستگاه دیپلماسی باید بداند که دنیا فقط در اروپا و آمریکا خلاصه نشده است؛ بنابراین هر کشوری ظرفیت خاصی را دارد و اکثر کشورهای دنیا هم این آمادگی را دارند که با ما ارتباط داشته باشند؛ چرا که از ظرفیت های عظیمی برخوردار بوده ایم.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: باید یک اولویتی را در سیاست خارجی داشته باشیم و آن نیز شکل گیری روابط با کشورهای همسایه و همچنین کشورهای مستقل و قدرتمند دنیا باشیم و در واقع برای هر کدام از این ها نقشه ای را براساس احترام متقابل ترسیم کنیم.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: در بعد سیاست خارجی لنگرها باید به سمت دیپلماسی اقتصادی حرکت داده شود تا مسائل اقتصاد بین الملل تسهیل شوند و منافع کشورمان تامین گردد.

عباس زاده مشکینی اظهار کرد: وزارت خارجه دولت سیزدهم باید تقویت دیپلماسی را در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهد و امیدوار هستیم که با درایت دولت و هدایت های و رهنمودهای رهبری انقلاب این مسیر را با سرعت و کیفیت طی کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی