کد خبر : 12209

به اتفاق آرا:

حسین نوش‌آبادی، نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، به اتفاق آرا، به عنوان رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی، انتخاب شد.

 
در جلسه عصر امروز سه شنبه هشتم تیرماه ۱۴۰۰ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،  حسین نوش آبادی، نماینده مردم   ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، به اتفاق آرا، به عنوان رئیس کمیته باشگاه کشورهای تحریمی، انتخاب شد.

بر همین اساس نوش آبادی در این خصوص گفت: فعال کردن دیپلماسی پارلمانی و گفتگو با اعضای پارلمان های کشورهای تحریمی که بیش از ۳۰ کشور هستند، ظرفیت عظیمی را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی، فراهم خواهد کرد.

وی افزود: با فعال شدن باشگاه کشورهای تحریمی و ایجاد ساز و کار بین المللی، و هم گرایی و هم افزاییِ این کشورها با یکدیگر، آثار منفی تحریم های ظالمانه را به حداقل خواهد رساند.

رئیس فراکسیون دیپلماسی بین المللی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت توسعه روابط دوجانبه و چند جانبه کشورهای تحریمی با یکدیگر، گسترش روابط و مناسبات جمعی را در حوزه های سیاسی، اقتصادی و تجاری ، مورد تاکید قرار داد. یارگیری بین المللی و تلاش هماهنگ همه کشورهای مورد تحریم و به اشتراک گذاشتن ظرفیت های مختلف این کشورها، موجب بی اثر شدن آثار اقتصادی تحریم های آمریکا خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: وفاق و همبستگی کشورهای تحریمی را گامی مهم و بهترین راهبرد برای مصون سازی کشور دانست و تاکید کرد اتحاد استراتژیک کشورهای تحریمی، موجب هراس آمریکا و قدرت های سلطه گر خواهد شد

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی