کد خبر : 12165

معاون قضایی قوه قضاییه با اشاره به اینکه دادرسی الکترونیکی از خدمات مهم دستگاه قضائی است گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ نقطه از کشور به سیستم دادرسی الکترونیکی متصل شده است.

 

 حجت الاسلام حکمت‌علی مظفری در جریان سفر یک روزه خود به بهارستان  که به مناسبت هفته قضائیه حضور یافتند در جمع خبرنگاران مردم را ولی نعمتان اصلی این کشور بر شمرد و ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: دادرسی الکترونیکی از خدمات مهم دستگاه قضائی است و علاوه بر هزینه مالی مشکلات و موانع بسیاری در حوزه دادرسی در کشور وجود داشت که از سال گذشته فرآیند دادرسی الکترونیکی در کشور آغاز شده است.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۰۰ نقطه از کشور به سیستم دادرسی الکترونیکی متصل و بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های این حوزه در کشور فراهم شده است.

معاون قضائی قوه قضائیه ادامه داد: با دادرسی الکترونیکی علاوه بر جلوگیری از اطاله دادرسی فرآیند رسیدگی به پرونده‌هایی که طرفین آنها امکان حضور در دادگاه را نداشته و یا در خارج از کشور به سر می‌برند تسهیل یافته است.

حجت اسلام مظفری بیان داشت: در جریان شیوع کرونا ویروس نیز حضور طرفین در دستگاه قضائی مخاطره آمیز بود که خوشبختانه با فراهم شدن این زیرساخت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس در محاکم قضائی کمک شایانی شد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی