کد خبر : 12129

خضریان در یادداشتی نوشت:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: ‌شهید بهشتی معتقد است رابطه‌های ایمانی، اعتقادی، علمی و دینی سازمان‌نیافته نمی‌تواند برای رسیدن به همه اهداف و تحقق بخشیدن به آرمان‌های ⁧‫انقلاب اسلامی‬⁩ کافی باشد.

 
علی خضریان در یادداشتی به میراث شهید بهشتی برای نسل جوان پرداخت و نوشت: میراث بزرگ ⁧‫شهید بهشتی‬⁩ برای نسل جوان مومن و انقلابی امروز، ⁧‫کار تشکیلاتی‬⁩ است. چرا که در منظومه فکری وی ⁧‫تشکیلات‬⁩ و کادرسازی از ملزومات بود و در طول حیات سی‌وچندساله اجتماعی- سیاسی خود در بیش از ٣٠ تشکل نقش حامی یا بانی داشت، و در نهایت نیز در جمع یاران تشکیلاتی‌اش به شهادت رسید.

این نماینده مجلس مطرح کرد: ‌شهید بهشتی در مقدمه ⁧‫ده فرمان تشکیلاتی‬⁩ خود بر اینکه ما برای انجام کارهای بزرگ، بی‌شک باید متشکل باشیم، تاکید می‌کند و معتقد است رابطه‌های ایمانی، اعتقادی، علمی و دینی سازمان‌نیافته نمی‌تواند برای رسیدن به همه اهداف و تحقق بخشیدن به آرمان‌های ⁧‫انقلاب اسلامی‬⁩ کافی باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر  و پردیس گفت: ‌بنیان‌گذاری یک حزب فراگیر در اوج مسایل و موضوعات سال‌های ابتدایی انقلاب از سوی شهید بهشتی، گویای اهمیت تشکیلات در اندیشه و سیره سیاسی-اجتماعی از سوی وی دارد که متاسفانه چراغ ⁧‫حزب جمهوری اسلامی‬⁩ چند سال بعد از شهادت ایشان خاموش شد و خلاء وجود یک ⁧‫تشکیلات انقلابی‬⁩ موجبات خساراتی شد.

وی افزود: ‌نزدیکان و شاگردان شهید بهشتی در حالی سعی کردند هرچه از ⁧‫میراث بهشتی‬⁩ به یادگار داشتند را هرکدام تک‌نفره جلو ببرند که اساسا تحزب، تشکیلات و کادرسازی به عنوان مهم‌ترین میراث او را نمی‌توان بصورت فردی به سرانجام رساند و لازمه‌ی حرکت در ⁧‫مسیر بهشتی‬⁩، اقدام جمعی در ⁧‫گام دوم انقلاب‬⁩ است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی