کد خبر : 12062

الهیان در یادداشتی نوشت:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: فرصت بی بدیل به دست آمده ی جدید در انتخابات ۱۴۰۰ ، فرصتی صرفا برای یک شخص به عنوان رییس جمهور نیست، بلکه فرصت استثنایی و شاید تکرار نشونده برای جبران اعتماد ضربه دیده ی اقشار مختلف مردم عزیز ایران اسلامیست که باید به نیکی پاس داشته شود.

 
زهره الهیان در یادداشتی حضور مردم در انتخابات 1400 واکنش نشان داد و نوشت: نقش مردم از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی، نقش اصلی و تعیین کننده بوده و تاکیدات موکد رهبر فقید خمینی کبیر (ره ) و رهبری عزیز امام‌خامنه ای( مد ظله )، احقاق حقوق حقه، رشد و تعالی و رضایت مندی قلبی و بهرمندی تک تک مردم عزیز همیشه مورد تاکید بوده است. 

متن کامل این یادداشت را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَیّر

فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد
مولا امیرالمومنین علی علیه السلام ...

هر انتخابات ، فرصت جدید و مغتنمی را پیش روی کشور عزیز اسلامی مان و ملت شریف ایران قرار می دهد که بهره برداری مطلوب و صحیح از آن ، نیل به اهداف مهم انقلاب اسلامی از جمله کارآمدی در همه ی شئون را میسر می سازد .

طی هشت سال اخیر ، بسیاری از اصول حکمرانی مطلوب ، توسط دولت مردان جمهوری اسلامی به چالش کشیده شده و علی رغم ارشادات و تاکیدات اصولی و اساسی ، زعیم عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در همه ی امور اهم و مهم مربوط به اداره ی فاخر و کارآمد شئون دولت - ملت ، رویه و رویکرد بسیاری از دولت مردان و مدیران ارشد، یافتن راهبرد و پیاده سازی راهکارهای نیل به اهداف بزرگ تا کوچک صحیح و مبتنی بر الزامات و اقتضائات مدیریت بر اساس تدبیر احسن و متناسب با نیازهای خاص و عام ، جمهوری اسلامی ایران ، نبوده است ؛ به همین دلیل ناکارآمدی مضاعفی بر تار و پود دولت و به تبع آن کیفیت و کمیت بهرمندی اقشار ملت القا شد . 

از تبعات این رویکرد ناشایسته و نابایسته ی دولت مردان وابسته به انواعی از تفکرات خاص و مخدوش حول و حوش مدیریت کشور و حتی نقض مبانی جمهوری اسلامی منجر به تحلیل رفتن سرمایه ی اجتماعی نظام گردیده است که در امر حیاتی مانند انتخابات اخیر خود را به روشنی نشان داده است . 

کاهش سرمایه اجتماعی با توجه به اهمیت مشارکت مردمی در امنیت و بقای جمهوری اسلامی ، می بایست مورد مداقه ی مسئولین دلسوز و هوشیار نظام و دولت جدید قرار بگیرد . 

نقش مردم از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی، نقش اصلی و تعیین کننده بوده و تاکیدات موکد رهبر فقید خمینی کبیر (ره ) و رهبری عزیز امام‌خامنه ای( مد ظله )، احقاق حقوق حقه، رشد و تعالی و رضایت مندی قلبی و بهرمندی تک تک مردم عزیز همیشه مورد تاکید بوده است . 

مولفه هایی که با درک و دریافت مکرر غلط رییس دولت دوازدهم و اعوان و انصارش از منافع ملی و کم توجهی به منویات مقام معظم رهبری و نیازها و بایدهای ضروری دولت و ملت، در تحقق مستمر آن خلل ایجاد شده وبالتبع به ساختار قوی امنیت ملی مبتنی بر مشارکت حداکثری ملی در شئون اداره ی کشور و نیز به رضایت مندی هر چه بیشتر مردم، خدشه وارد شده است . 

فرصت بی بدیل به دست آمده ی جدید در انتخابات ۱۴۰۰، فرصتی صرفا برای یک شخص به عنوان رییس جمهور نیست، بلکه فرصت استثنایی و شاید تکرار نشونده برای جبران اعتماد ضربه دیده ی اقشار مختلف مردم عزیز ایران اسلامیست که باید به نیکی پاس داشته شود.

عوامل جبران و عوامل ضربات و خدشه ها ی مذکور، جملگی مشخص و آشکار است و می طلبد رییس جمهور معزز، جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رییسی، با بهره از تجربیات طولانی خود در مدیریت های ارشد کشور و بهره ی صحیح و هدفمند از مدیران شایسته و امتحان پس داده ی دارای نگاه جامع، مسئولانه و پاسخگویانه به مقوله ی کارآمدی ارکان و اجزا دولت و حتی قوای دیگر و ایجاد مجدد اطمینان حداکثری قاطبه ی مردم به شاکله ی جمهوری اسلامی و اهداف کلان و خرد آن ، همت وافی گمارد و این امر را سرآمد دغدغه های خود و تیم مدیریتی همراهشان قرار دهد. 

بدیهی است مدیریت دلسوزانه، متعهدانه، کارشناسانه، عالمانه و آگاهانه، مورد توجه و تایید رهبری معظم انقلاب و حضرت صاحب العصر و الزمان (عج) قرار گرفته و این رضایت برکات فراوان در نیل به اهداف و نیات بلند و ارزشمند عزیزان مسوول سطوح مختلف مدیریتی در دولت ۱۴۰۰ وآینده کشور ، ساری و جاری خواهد کرد. 

ان شاء الله/ دکتر زهره الهیان
نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی