کد خبر : 11877

نماینده مردم قزوین در مجلس با انتقاد از ضعف عملکرد وزارت کشور در برگزاری انتخابات، گفت: وزارت کشور باید درباره همه ضعف ها در برگزاری انتخابات به خصوص در حوزه انفورماتیک پاسخگو باشد؛ تمام این ایرادات در شرایطی صورت گرفته که برای این رویداد ملی از قبل برنامه ریزی شده بود و این مسائل توسط مجلس پیگیری می شود.


 

فاطمه محمدبیگی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با حضور چشمگیر مردم انجام شد، گفت: در این جشن ملی اتفاق خوبی از حضور اقشار مختلف مردم را شاهد بودیم که علیرغم برخی نواقص اجرایی، کارشکنی ها، ترک فعل ها و حتی تأخیر در آغاز فرایند رأی گیری در برخی حوزه های اخذ رأی، باز هم مردم سلحشور حضور مدبرانه، دشمن شکن و معقولانه خود را  در صحنه حفظ کردند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه انتظار داشتیم در این پیروزی بزرگ، وزارت کشور عملکرد بهتری از خود ارائه می داد، عنوان کرد: تأخیر در ارسال کارت های الکترونیکی به مراکز اخذ رأی در مراکز استان ها یکی از موارد مورد اشکال بود، برای مثال ارسال دیر هنگام 360 صندوق الکترونیکی و کارت‌های الکترونیکی از تهران به قزوین یکی از این ایرادات بود همچنین مردم برای آغاز رأی گیری در برخی شعب معطل شدند و در برخی بخش‌ها و روستاها نیز با اشکالاتی برای توزیع تعرفه روبرو بودیم.

وی با اشاره به تأخیر حدود 3 ساعته برای ارسال تعرفه ها در برخی شعب که باید از قبل پیش بینی می شد، عنوان کرد: در فرایند توزیع تعرفه ها نیز برخی جاها اعمال سلیقه شده بود، برای مثال برای اخذ رای از تمام بیماران کرونایی در بیمارستان ها تدابیر لازم اندیشیده نشده بود. البته در مجموع در  استان قزوین انتخابات به خوبی برگزار شد.

محمدبیگی ادامه داد: گزارش تأخیرها و شکایات مطرح شده به وزارت کشور ارسال و از طریق کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس و هیئت نظارت مرکزی کشور نیز به طور ویژه بررسی خواهد شد .لذا از وزارت کشور می خواهیم در تمامی موارد به خصوص در حوزه انفورماتیک پاسخگو باشند؛ تمام این ایرادات در شرایطی صورت گرفته که برای این رویداد ملی از قبل برنامه ریزی شده بود.

دبیر فراکسیون گام دوم مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه دولت دوازدهم نباید کوتاهی کند و تا آخرین لحظه باید به مردم خدمت کند، اظهار داشت: ضمن تشکر از فعالان برگزاری  انتخابات که زحمات بسیاری کشیدند و جای تقدیر و خداقوت بسیار است. با این حال تاکید می کنیم صیانت از آرای مردم و حفظ حقوق شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به عهده وزارت کشور بوده و بدون شک علیرغم این پیروزی شیرین، قصور و ایرادات و شکایات مطرح شده پیگیری می شود.

محمدبیگی ادامه داد: از سوی دیگر قرار بود به خاطر کرونا 20 تا 30 درصد به تعداد صندوق ها اضافه شود که در استان قزوین تنها 6.9 درصد اضافه شد که با آنچه از 6 ماه پیش در وزارت کشور عنوان شده بود مغایرت دارد و همین میزان نیز با اصرار شورای نگهبان افزایش یافت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از عدم آموزش کافی نحوه کار با دستگاه های الکترونیکی اخذ رأی به مردم خاطرنشان کرد: تیم اجرایی حوزه های اخذ رأی در برخی شعب ضعیف بوده و خوب آموزش ندیده بودند، همچنین باید کار با این دستگاه ها از طریق فیلم های آموزشی در چندین نوبت به مردم آموزش داده می شد؛ از سوی دیگر عوامل برخی شعب اخذ رأی با کمبود امکانات ساده روبرو بودند که تمام این اشکالات پیگیری خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی