کد خبر : 11744

عباسی:

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: اگر بخواهیم براساس قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم ها مذاکرات را پیش ببریم باید همه تحریم ها برداشته شوند.

فریدون عباسی، به فرسایشی شدن مذاکرات اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم براساس قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم ها مذاکرات را پیش ببریم باید همه تحریم ها برداشته شوند و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند پس از رفع تحریم ها راستی آزمایی هم صورت بگیرد.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس افزود: اگر طرف های برجام تحریم ها را برداشتند؛ قطعا پس از آن راستی آزمایی خواهیم کرد که چنین موضوعی هم حداقل 6 ماه زمان خواهد برد؛ بالاخره باید به این مهم دست پیدا کنیم تا تحریم ها را لغو کنند.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: خسارات فراوانی از بابت تحریم های ظالمانه به کشورمان وارد شده که باید این موضوع هم جبران شود؛ لذا مذاکرات بایستی به سمتی سوق داده شود تا جبران خسارات را هم متحمل شوند که این را هم باید شفاف اعلام کنند که چگونه می خواهند جبران مافات کنند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: به نظرم براساس گزارش هایی که وجود دارد در مذاکرات وین به نتیجه مطلوبی دست نیافتیم؛ البته این سوال هم وجود دارد که آمریکا اگر بخواهد تحریم ها را برادرد به چه دلیل باید این اقدام را انجام دهد؛ بنابراین دولت دستاوردی نداشته و اگر هم بخواهند تحریم ها علیه کشورمان را لغو کنند به دلیل نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران است؛ ضمن اینکه باید گفته شود کدام تحریم ها را می خواهند لغو کنند.

عباسی تاکید کرد: ما نباید هیچ تعهدی را بپذیریم؛ لذا اگر برای ما ثابت شد که تحریم هایی را که در چند سال گذشته علیه ما اعمال کردند، برداشته شده است، آن وقت موضوعات قابل بحث است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی