کد خبر : 11711

صباغیان:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید بر تخصص در کنار تعهد به عنوان ملاک انتخاب اعضای شوراها، گفت: حرکت در چارچوب قانون، محوری‌ترین موضوعی است که شوراها باید بدان پایبند باشند.

 
محمدرضا صباغیان بافقی ، در توضیح اهمیت انتخاب شوراهای اسلامی شهر و روستا و معیارهای انتخاب خوب اعضای شوراها، گفت: شوراها برای توده مردم از حساسیت بیشتری برخوردار است، شوراها اهمیت ویژه‌ای برای شهرها، روستا‌ها و مناطق کوچک دارد البته انتخابات ریاست جمهوری نیز در سطح کلان و ملی مهم است. در راستای انتخاب خوب باید تخصص را در کنار تعهد در نظر داشته باشیم زیرا در دوره‌های گذشته برخی از اعضای شوراها که متخصصین خوبی هم بودند، اختلاس های بزرگی را مرتکب شدند و ضربه هایی سنگینی به شوراها و منابع کشور زدند بنابراین افراد علاوه بر تخصص باید متعهد هم باشند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: در کنار تعهد و تخصص، مهمترین موضوع عمل در چارچوب قانون است، شوراها باید در چارچوب قانون حرکت کنند و صرف داشتن تخصص کمکی به پارلمان‌های محلی و مدیریت شهری نمی‌کند. در حقیقت تا زمانی که قانون محور قرار نگیرد، تخصص و تعهد نتیجه بخش نیست.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس یازدهم در ادامه تصریح کرد: انتخاب خوب، انتخاب آگاهانه و بدون توجه به تعصبات جناحی، فرقه‌ای، سیاسی، فامیلی و محلی است. برای هر مسئولیتی از جمله شوراها وظایفی تعریف شده و اعضای شوراها باید برای قبول این مسئولیت توانمند باشد.

صباغیان با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: بهترین فرد انقلابی کسی است که به قوانین کشور احترام بگذارد، رویکرد ما در مجلس تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم است که مقام معظم رهبری هم بر آنها تاکید دارند، شوراهای اسلامی نیز ابعاد مختلف گام دوم انقلاب را باید در سطح شهرها، روستا و محلات عملیاتی کنند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی