کد خبر : 11640

موسوی لارگانی:

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: مذاکرات نباید فرسایشی شود؛ چرا که چنین موضوعی به ضرر کشورمان خواهد بود.

سید ناصر موسوی لارگانی، به فرسایشی شدن مذاکرات و متضرر شدن کشورمان در این رابطه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری صراحتا بیان فرمودند اگر همه تحریم ها لغو شود و پس از آن نیز راستی آزمایی صورت بگیرد، جمهوری اسلامی ایران نیز می تواند به تعهدات خود در برجام بازگردد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود: در حال حاضر جلسات متعددی درباره مذاکرات برجامی برگزار شده و البته روشن است که مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تحریمها باید یکجا برداشته شود؛ لذا از زمانی که مجلس قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها را تصویب کرد مهلتی برای نظارت های آژانس تعیین شد که دولت باید تمام و کمال آن را اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: غربی‌ها از روز نخستی که مذاکرات شروع شده به دنبال خرید وقت هستند و از زمان خروج آمریکایی‌ها از برجام، مقرر شده بود که اروپایی‌ها ظرف دو هفته به ایران اطلاع دهند که به تامین منافع ایران از برجام کمک می کنند یا اینکه نمی توانند این موضوع را محقق کنند، اما هنوز هیچ اقدامی در این رابطه انجام نداده اند و همچنان می‌خواهند با اتلاف زمان به منافع خود دست پیدا کنند.

وی اظهار کرد: برخی از مسئولان کشورمان به اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بیش از حد خوش بین هستند و هنوز سنگ آنها را به سینه می زنند و اعلام می کنند که برجام می توانست کشور را متحول کند و حتی مشاهده می کنیم که در مناظرات برخی کاندیداها موافق برجام هستند و به صراحت می گویند تنها راه نجات کشور برجام و این دست از تفاهم نامه های بین المللی است.

موسوی تاکید کرد: بعد از چندین سال ما گرفتار مذاکرات برجامی هستیم در حالی که هیچ عائدی هم برای کشورمان نداشته؛ لذا اینکه غربی‌ها به دنبال خرید وقت در مذاکرات هستند به این دلیل بوده که همچنان بخشی از نظارت ها بر تاسیسات هسته ای را دارند.

نماینده مردم فلاورجان گفت: مجلس در قانون اقدام راهبردی اعلام کرده که غربی‌ها حق نظارت ندارند و باید دوربین‌ها در مراکز هسته ای جمع آوری شود، بنابراین ما دیگر نمی توانیم این رفتار غربیها را تحمل کنیم چرا که به دنبال اهداف خود هستند لذا باید تکلیف این مذاکرات مشخص شود و اینکه بخواهند ما را بازی بدهند برای ملت ایران قابل پذیرش نیست./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی