کد خبر : 11487

رئیس کمیسیون شوراها:

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد کارگروهی به منظور بازنگری و اصلاح قانون مدیریت بحران کشور در کمیسیون تشکیل شد و این قانون را براساس نیازها و مقتضیات حال و آینده کشور در حوزه های مختلف مورد بازنگری قرار دهد.

محمدصالح جوکار؛ در خصوص جلسه امروز کمیسیون شوراها، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص کشور در زمینه بحران ها نظیر آتش سوزی، تنش های آبی، زلزله، کمبود برق و مواجهه با سایر بحران ها امروز جلسه ای با حضور دستگاه های دخیل در موضوع مدیریت بحران و همچنین شهرداری تهران به عنوان شهرداری پایتخت تشکیل شد.

وی افزود: بحث مدیریت بحران و نحوه مواجهه با چالش های جدید و پیش رو در چارچوب برنامه هفتم توسعه موضوع دیگری بود که کمیسیون در چارچوب وظایفش به آن ورود کرد. همان طور میزان آمادگی در مواجهه با بحران و وضعیت تولید برق و نحوه مدیریت کمبود آب و همین طور ارائه برنامه جامع مدیریت بحران به کمیسیون و نحوه برخورد دستگاه ها با حوادث غیرمترقبه در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لزوم ارائه برنامه و راهکار برای مواجهه با بحران ها و تنش های آبی و تدوین برنامه جامع مدیریت بحران موضوعی بود که در جلسه امروز به آن تاکید شد، همچنین لزوم اصلاح قانون مدیریت بحران و ارتقاء آمادگی با چالش های سایبری در حوزه برق یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید جلسه امروز بود.

وی تصریح کرد: مطالبه سازمان مدیریت بحران این بود که کمیسیون شوراها اعتبارات پیش بینی شده به بحث بحران و آمادگی مواجهه با این موضوع را در سازمان های مختلف منجمله سازمان شهرداری ها، آتش نشانی و سایر بخش ها در چارچوب بودجه 1400 پیگیری نموده و نسبت به اختصاص آن مساعدت لازم صورت دهد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی