کد خبر : 11301

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی:

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:اروپایی ها در عمل به برجام تفاوتی با آمریکا نداشتند لذا باید در مسیر بازگشت به برجام تعهدات آنها نیز راستی آزمایی شود.

 
علی علی زاده ،  تصریح کرد: مذاکراتی که در وین در جریان است برای بازسازی برجام و بازگشت به این توافق است اما باید توجه کرد که آمریکا تنها هدف این مذاکرات نیست چرا که این کشور در ظاهر از برجام خارج شد اما اروپایی ها هم در عمل با آمریکا تفاوت چندانی نداشتند.

وی افزود:کل تعهدات طرف های خارجی باید مورد راستی آزمایی قرارگیرد و بازگشت ضمنی  آمریکا به برجام برای جمهوری اسلامی ایران کافی نیست،اگر ما به این موضوع بسنده کنیم به تنیجه مطلوب نخواهیم رسید.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: مجلس بر راستی آزمایی تعهدات طرف های خارجی و غربی برجام نظارت می کند و همه طرف ها باید به شکل دقیق به وعده های خود عمل کنند،اروپایی ها به بهانه فشار آمریکا از عمل یه برجام و وعده های خود استنکاف می کردند و از طرفی هم تعهدات دوجانبه و چندجانبه خود با ایران را بلاتکلیف رها کردند پس در ظاهر شاید به برجام پایبند بودند اما در عمل تفاوتی با آمریکا نداشتند و تا این مسیر اصلاح نشود ایران نیز نباید چیزی را تغییر دهد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی