کد خبر : 11286

عضو کمیسیون امنیت ملی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا هم مانند آمریکا در مسیر اجرای برجام بدعهدی‌های فراوانی داشت که در مسیر بازگشت به برجام باید به تعهدات خود بازگردد.

محمود عباس زاده مشکینی ، اظهار داشت: در بحث برجام طرف حساب ایران 1+5 بود که بعد از خروج آمریکا به 1+4 تبدیل شد، اما چالش اصلی را آمریکا ایجاد کرد و طراح مشکلات برجامی این کشور بود.

وی افزود: آمریکا مانع اصلی اجرای برجام بود و هرجایی که کشورهای غربی در مسیر عادی سازی حرکت می کردند مانع این اقدام می شد  و شرکت های خصوصی و دولتی و بانک ها و همچنین سایر نهاد های بین الملی نیز به پیروی از سیاست های آمریکا ایران را تحریم کرده بودند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مذاکرات سه جانبه ایران،چین و روسیه ادامه داد: دو کشور چین و روسیه ارتباط متفاوتی با ما نسبت به کشورهای غربی داشتند و البته بر اساس منافع خود با ما ارتباط داشتند و ما انتظار این را نداریم که خلاف این مسیر حرکت کنند اما قطعاً با سایر کشورهای برجامی متفاوت هستند.

وی تصریح کرد: اما غیر از آمریکا و روسیه و چین اروپایی ها هم اعضای دیگر کشورهای برجامی هستند که به اعتقادمن در مقاطعی خطرناک تر از آمریکا رفتار کردند  چرا که آمریکا به روشنی ازابتدا موضع خود را اعلام کرد اما اروپا مرموزانه منافع ایران را به مخاطره انداخت و به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد.

عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد:آنها وعده های زیادی مانند اینستکس و اس پی وی به ایران دادند اما به هیچ کدام عمل نکردند لذا در مسیر بازگشت برجام باید مذاکرات جدی ای نیز با آنها صورت بگیر و طرف ما فقط آمریکا نیست و اروپایی ها هم باید تعهدات خود را اصلاح کنند دهند./

 

کلید واژه‌ها

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی