کد خبر : 11183

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس می گوید باید تیم مذاکره کننده کشور به حرافی های سناتورهای آمریکایی برای پایداری تحریم ها پاسخ دهند.

علیرضا سلیمی، در واکنش به طرح سناتورهای آمریکایی برای پایدار کردن تحریم ها علیه ایران، گفت: آمریکایی ها همیشه دنبال فریب دادن هستند، تیم بایدن از نظر ماهوی تفاوتی با دولت ترامپ ندارد، دولت بایدن فریبکارتر است، بایدن قرار بود وقتی روی کار می آید همه تحریم ها را بردارد که چنین نشد.

این عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: قرار بود در مذاکرات وین بر سر ساختار برداشتن تحریم ها گفت‌وگو شود نه اینکه رفع برخی تحریم ها به صورت مقطعی و در بازه های زمانی 120 تا 180 روزه اتفاق بیافتد. این رویه چاره ساز نیست، جز اینکه اقتصاد ایران را شرطی و به گروگان بگیرد نتیجه ای در بر ندارد.

نماینده مردم محلات در مجلس اظهار داشت: اگرتحریم های برجام را در ظاهر بردارند به وسیله تحریم های ویزا، آیسا و کاتسا تحریم ها به قوت خود باقی می ماند، نکته این است که طرف آمریکایی باید ساختار تحریم ها را بشکند و انتظار می رود که مذاکرات وین بر روی این موضوع متمرکز شود.

سلیمی گفت: امیدواریم تیم مذاکره کننده اثبات کند این اندازه ساده نیست که دوباره سرشان کلاه برود، در برجام کلاه گشادی سرآنها رفته است و ملت و کشور را به اینجا گشاندند. آنها نشان دادند در بین شان نفوذی وجود دارد، متاسفانه تیم مذاکره کننده ما بیش از آنچه تصور می شد ساده اندیش است و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را ندارند، امیدوارم به حرافی های آمریکایی ها در باره ایران پاسخ دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: تیم مذاکره کننده کشور تصور نکند با بی عملی و دست روی دست گذاشتن، طرف آمریکایی ها مسیر عقلانیت را انتخاب می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی