کد خبر : 11141

در هفته آتی در کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس

اعضای کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس هفته آینده موضوع تقسیم استان سیستان و بلوچستان به ۴ استان را با حضور استاندار و سایر مسئولان بررسی می کنند.

اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس روز شنبه (8 خرداد ماه) کارگروه بررسی طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان به 4 استان با حضور استاندار، معاونان و شورای تأمین استان، کارشناس مرکز پژوهش ها تشکیل می شود.

همچنین اعضای این کمیسیون روز یکشنبه(9 خردادماه) بعد از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه این کمیسیون برای اجلاسیه دوم، به بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه انتخابات با حضور نماینده شورای نگهبان، مرکز پژوهش ها و معاون قوانین مجلس خواهند پرداخت.

کارگروه بررسی طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس نیز با حضور نمایندگان پیشنهاد دهنده برگزار می شود.

کمیسیون امور داخلی کشور در روز سه شنبه(11 خردادماه) بعد از بررسی طر حفهرست قوانین احکام نامعتبر در حوزه شوراها و شهرداری ها به بررسی طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه احزاب سیاسی با حضور نماینده شورای نگهبان می پردازد.

دستور کار بعدی این روز کمیسیون نیز تشکیل کارگروه بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با حضور نماینده شورای نگهبان است که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است.

گفتنی است کمیته تشکل های صنفی و سازمان های مردم نهاد این کمیسیون نیز در روز سه شنبه تشکیل جلسه می دهد و بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد می پردازد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی