کد خبر : 11102

راستینه:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شورای نگهبان در اعلام نتایج تاییدصلاحیت داوطلبان بر اجرای مُرّ قانون تاکید داشته است.

 

احمد راستینه هفشجانی ، در واکنش به انتقادات وارد شده به شورای نگهبان در بحث تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: لیست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری که تایید و احراز صلاحیت شدند امروز پس از یک مرحله فشرده کار شورای نگهبان اعلام شد و آنچه ظرف این مدت کم در جامعه دیده می‌شود خوشحالی و نشاط مردم بخاطر رعایت مّر قانون و تلاش برای احراز صلاحیت نامزد ها و در نهایت حفاظت از کیان قانون اساسی و شرع مقدس اسلام  توسط این شورا است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: شورای نگهبان در 42 سال گذشته در همه برهه های تاریخ تلاش کرده تا از طریق عمل به مُرّ قانون و با تاکید بر قانون اساسی از شرع مقدس و این قانون محافظت کند. حقیقتا امروز باید شورای نگهبان را به عنوان رکن رکین انقلاب اسلامی و دستاورد بزرگ امام(ره) در پاسداشت قانون اساسی بدانیم.

راستینه بیان کرد: طبیعتا امروز افرادی که نتوانستند از این مرحله عبور کنند و به تعبیری تایید صلاحیت نشدند، رفتارشان در معرض دید مردم قرار خواهد گرفت و آن ها قضاوت می کنند. خیلی خوشحالیم که یکی از کاندیده ها طی بیانیه ای به صراحت نظر شورای نگهبان را پذیرفت و مردم را دعوت به حضور در انتخابات کرد که این با نامزدی که از ابتدا اشاره می کند اگر تایید نشود در انتخابات شرکت نمی کند، تفاوت دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: یکی از اعضای شورای نگهبان در خبرگزاری ها مطلبی را بیان کرده که هیچگاه تا این زمان کار این شوراها قابل غیر قابل دفاع ندیده ام؛با وجود احترامی که برای ایشان قائلم اگر این سخنان صحت داشته باشد به این برادر عزیز سفارش می کنیم یکبار دیگر تاکید حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری را در خصوص حفظ جایگاه شورای نگهبان و پرهیز از تضعیف این نهاد مرور کند.

وی عنوان کرد: نمی توان نظر شخصی خود را ارجح تر از شورای نگهبان بدانیم هر چند که نظر شخص تک تک اعضای این شورا محترم است اما آن چیزی که اهمیت دارد این نهاد انقلابی با حضور فقها و حقوقدانان در یک جمع بندی بررسی پرونده به این نتایج رسیدند لذا همه باید این اقدام شجاعانه شورای نگهبان را که بر اجرای مُرّ قانون و پرهیز از مصلحت سنجی تاکید داشته قدردانی کنیم.

راستینه اظهار کرد: من یکبار دیگر به برادر عزیز که توئیت و مصاحبه کرده، این گونه نسبت به شورای نگهبان نظر داشته و تصمیم آن را غیر قابل دفاع دانسته به ایشان که از سرمایه های انقلاب اسلامی هستند یادآور می شوم در صورت صحت مطلب منتشر شده، اقدام به اصلاح آن کند و بداند در طول 42 سال گذشته انقلاب در جایگاه های مختلف از تایید شورای نگهبان عبور کردند.

وی یادآور شد: امیدوارم که این خبر درست نباشد چون وقتی یک عضو شورای نگهبان اینگونه به تصمیم این نهاد واکنش نشان می دهد جای نگرانی از این جهت دارد که نظرات و سلایق شخصی ارجح تر از خرد جمعی و تمرکز شورای نگهبان در اجرای مُرّ قانون بدانیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یادآورشد: به عنوان نماینده ملت از اقدام شجاعانه شورای نگهبان در عمل به مُرّ قانون تشکر می کنم و امیدوارم با شور و نشاط مردم اعتماد آن ها که حرکت این شورا در افزایش اعتماد عمومی بسیار تاثیرگذار بوده یک انتخابات پرشور داشته باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی