کد خبر : 10908

سلیمی:

عضو هیات رئیه مجلس گفت: مردم فریب شعارهای برخی‌ از کاندیداها را نخورند و براساس واقعیات جامعه رای بدهند.

 
علیرضا سلیمی ، با اشاره به اینکه تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی باید منطبق بر واقعیات باشد، اظهار کرد: مردم باید یادشان باشد که عده ای در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌کردند در ظرف صد روز اقتصاد کشور را متعادل خواهند کرد، اما هر آنچه را بیان می‌کردند وعده‌ای بیش نبود؛ چرا که در حال حاضر 8 سال از زمان آن وعده ها گذشته  و هیچ تحولی در اقتصاد کشور رقم نخورده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: کاندیداها زمانی فریاد سر می‌دادند کاری خواهند کرد که دیگر نه کارتن خوابی وجود داشته باشد و نه اینکه کولبر و سوختبری مشاهده شود، ولی وقتی که وارد مناصب دولتی شدند هیچ گام مثبتی را در جهت بهبود وضعیت اقشار مختلف برنداشتند و اگر نگاهی به مسائل روز کشور بیاندازیم مشاهده خواهیم کرد، همه این موضوعاتی که مطرح شده بود همچنان سر جای خود باقی هستند و هیچ اتفاقی خاصی نیفتاده است؛ لذا باید بیان کرد در جهت فریب مردم دست به هر اقدام ناشایستی می‌زدند.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: یک عده‌ای می‌گفتند فن مذاکره با دنیا را بلد هستند و دیگران را به نادانی متهم می‌کردند ولی همگی مشاهده کردند که این آقایان در دوره صدارتشان بیشترین لطمه بین المللی را به ایران وارد کردند.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: مردم مراقبت کنند که در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری کاندیداهایی وجود دارند که می‌خواهند از ترفندهای دولتمردان فعلی استفاده کنند؛ لذا نباید فریب سخنان ناکارآمد آنها را خورد و می‌بایست واقعیت‌ها را مشاهده کنند و بر این اساس رای خود را وارد صندوق کنند.

وی عنوان کرد: برخی‌ها در زمان انتخابات آنقدر حرف‌های زیبایی به زبان می‌آورند که چشم‌ها خیره می‌شوند، اما زمانی که کرسی را تصاحب کردند همه چیز را فراموش می‌کنند و کشور را به لبه پرتگاه می برند، در حال حاضر دولتمردان، کشور را به فلاکت اقتصادی کشانددند و جالب اینجاست که به این اتفاقات ناگوار هم می نازند و کاندیداهای انتخابات هم شدند.

افرادی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند باید قاعده و قوانین فضای مجازی را رعایت کنند

سلیمی به تاثیر فضای مجازی در زمان تبلیغات انتخابات و مراقبت‌هایی که باید در این فضا صورت بگیرد اشاره کرد و گفت: برای تبلیغات انتخابات در  زمان شیوع کرونا متینگ ها، سخنرانی در مساجد و همایش های خیابانی کم رنگ خواهد شد؛ بنابراین فضای مجازی می‌تواند در پر رونق کردن انتخاب نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: افرادی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند باید قاعده و قوانین فضای مجازی را رعایت کنند و اگر کسانی بخواهند با اتهام پراکنی و دروغ به قدرت دست پیدا کند؛ قطعا نمی‌تواند خادم مطلوبی برای ملت باشند و بدون شک برای مردم و کشور ایجاد مشکل خواهند کرد.

وی اظهار کرد: کاندیداها و طرفدارانشان باید قواعد و منطق انتخابات را  بپذیرند و التزام عملی به آن داشته باشند در غیر این صورت با مشکل مواجهه خواهند شد.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: نهادهای نظارتی باید در راستای مراقبت از فضای مجازی به وظایف خود عمل کنند و باید اقدامات ساختارشکنانه برخورد کنند و اجازه ندهند به اسم انتخابات ساختارشکنی کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: فضای مجازی بستری است که باید از آن به درستی استفاده کرد و متولیان امر باید فرهنگ سازی کنند تا خلاف شرع و قوانین در این فضا انجام نشود؛ لذا باید رفتار اسلامی از خود نشان دهیم.

سلیمی اظهار کرد: امروز هر حرفی در فضای مجازی گفته می‌شود و البته نباید هم همه سخنان در فضای مجازی پذیرفته شوند چرا که باید در این رابطه تحقیق کرد؛ بنابراین افرادی که می‌خواهند در فضای مجازی به سخنرانی بپردازند بایستی متقن سخن بگویند.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی عنوان کرد: فضای مجازی فضایی بوده که شایعه به سرعت در آن پخش خواهد شد و به سرعت برق و باد این موضوع انجام می‌شود و ضریب نفوذش فوق العاده بوده که غیرقابل تصور است و باید جدی گرفته شود؛ ضمن اینکه کاندیداها و طرفداران باید دقت لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: عده ای بد خواه وجود دارند که ممکن است از این فضا استفاده نامطلوبی داشته باشند و باید مراقبت شود تا تا در این فضا حرفهای نامربوط گفته نشود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی