کد خبر : 10800

آصفری:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است جریانات و احزابی که کاندیدای را معرفی می‌کنند در صورت رد صلاحیت وی نباید شورای نگهبان را زیر سوال ببرند که این امر، باعث کاهش مشارکت می‌شود.

محمدحسن آصفری  با اشاره به بخشی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره برنامه محور بودن، برنامه‌های کاندیداهای انتخابات، گفت: لازم است کاندیداها برای برنامه ریزی از ظرفیت نخبگان کشور استفاده کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه وقتی دوره فعالیت رؤسای جمهور به پایان می رسد به جای ارائه گزارش عملکرد به مردم در حوزه های مختلف، صحبت از عدم اختیار می کنند، اظهار داشت: مسئولان به جای پاسخگو بودن مطالبه گری می کنند و همین امر باعث دلسردی مردم از انتخابات می شود.

وی افزود: از سوی دیگر متأسفانه برخی احزاب و جریانات به دلیل رد صلاحیت شدن کاندیدای خود، شورای نگهبان را زیر سوال می برند که همین امر نیز باعث دلسردی از حضور در انتخابات می شود.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کاندیدایی که مورد تأیید صلاحیت شورای نگهبان واقع می شود نیز، برای حضور در عرصه کاندیداتوری برنامه در حوزه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بین الملل، فرهنگی و غیره داشته باشد که لازم است این موضوع تبدیل به قانون نیز شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی