کد خبر : 10705

دکتر سید شمس الدین حسینی در هنگام حضور در ستاد انتخابات کشور و در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد:

درآمد سرانه کشور کاهش یافته است، کاهش درآمد سرانه یعنی کوچک شدن سفره مردم! و افزایش ضریب جینی یعنی نابرابر شدن توزیع درآمد به ضرر طبقات محروم.

 

سید شمس الدین حسینی، وزیر اسبق اقتصاد پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی که هم اینک نماینده مردم شهرستانهای تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی است در مصاحبه با خبرنگاران نکاتی را مطرح کرده و به تبیین دیدگاههای خود پرداخت.

-  اهم محورهای مطرح در مصاحبه رییس کمیسیون جهش تولید به شرح زیر است:

-  درآمد سرانه کشور کاهش یافته است، کاهش درآمد سرانه یعنی کوچک شدن سفره مردم!

- ضریب جینی که به 36 درصد رسیده بود بار دیگر به 42 درصد رسیده است و افزایش ضریب جینی یعنی نابرابر شدن توزیع درآمد به ضرر طبقات محروم.

- ماحصل این دوعامل این شده است که امروز وفاق اجتماعی مردم ایران کاهش پیدا کند، این روند قابل تداوم نیست و بایستی اصلاح شود.

- چیزی که کشور را به شدت تحت فشار قرار داده، نابرابری در توزیع درآمد است.

- دولتی که من به دنبالش هستم، دولتی است که از یک طرف با بکارگیری ظرفیتهای کشور و با اتکاء به توان مردم، ثروت‌های کشور را از حالت بالفعل به بالقوه در آورد و از طرف دیگر براید حمایت از اقشار و مردم هم درآمد سرانه را افزایش دهد و هم توزیع درآمدها بهتر شود و در نتیجه رفاه اجتماعی ارتقا یابد.

- شاهد هستیم که منابع و درآمدهای کشور در بسیاری از موارد در قالب خاندان سالاری جناحی توزیع می شود و این بایستی در مسیر و هدف قانون اساسی یعنی مردم سالاری قرارد گیرد و من آمدم تا این خاندان سالاری جناحی را اصلاح کنم.

- باهیچ جناح و شخصیت سیاسی برای کاندیداتوری مشورت نکردم، الا با تعدادی از دوستان و دلسوزان، لذا تصمیم گرفته ام در صحنه انتخابات بمانم.

- ضمن احترام به همه کاندیداها، به عنوان کسی که فکر میکنم این صلاحیت را دارم بعد از سالها مدیریت اقتصادی در کشور، بعد از آشنایی با فراز و نشیب اقتصاد کشور نه با واسطه، بلکه بی واسطه، دانش و تجربه اقتصادی خود را در خدمت اصلاح امور اقتصادی کشور به کار گیرم.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی