کد خبر : 10683

داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری در آخرین روز از ثبت نام ها نیز در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند.

 پنجمین و آخرین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 1400 رأس ساعت 8 صبح امروز (شنبه، ٢۵ اردیبهشت ماه) در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد. دواطلبان می توانند جهت ثبت نام تا ساعت 18 در محل وزارت کشور حاضر شده و فرایند کاندیداتوری را تکمیل کنند.

ثبت نام از داوطلبان این انتخابات از روز 21 اردیبهشت آغاز شده و تا 25 این ماه ادامه دارد. گفتنی است تعداد ثبت نام کنندگان تا پایان سومین روز به ٣٠۴ نفر رسید.

 

هاشمی: مشکلات کشور را با اراده ملی باید حل کرد

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در اولین دقایق صبح امروز با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد.

 
محسن هاشمی

هاشمی نیز بعد از ثبت نام با حضور در جایگاه خبرنگاران گفت: جامعه ایران در وضع دشواری بوده و شرایط سخت اقتصادی، معیشت و تبعیض زندگی بخش مهمی از مشکلات است در حالی که ایران منابع غنی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه شرایط کنونی ایران را مشابه سال های پایانی جنگ دانست و افزود: همانطور که آیت الله هاشمی با دولت سازندگی خرابی جنگ و محرومیت ها را تا حد زیادی برطرف کرد ما هم می توانیم با اراده ملی آسیب های وارده را با رفاه، توسعه و معیشت مردم و اعتماد عمومی جبران کنیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر شورای نگهبان صلاحیت وی را احراز نکند چه خواهد کرد، عنوان کرد: ما از قانون تمکین می کنیم و چاره ای جز آن نداریم.

 

لاریجانی: اختلاف نظرها را تبدیل به دشمنی نکنیم

علی لاریجانی رییس ۳ دوره مجلس شورای اسلامی نیز در وزارت کشور حضور یافت و در انتخابات ثبت نام کرد.

علی لاریجانی بعد از ثبت نام، در جایگاه خبرنگاران حاضر شد و گفت: ساده لوحی است تصور کنیم با نمایش پوپولیستی مسائل قابل حل بوده و یا با سوپرمن بازی و دار و درفش می توان به نتیجه رسید.

 
ثبت نام دکتر علی لاریجانی

رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عده ای اداره کشور را از مسیر حکمت و عقل خارج کرده و با سوار شدن بر موج احساسات و پناه بردن به مسیرهای انحرافی و فراموشی آرمان های امام هزینه های گزافی ایجاد کرده اند، گفت: آنها با صدای بلند همبستگی مردم را مخدوش کردند.

وی در ادامه با انتقاد از تبدیل شدن اختلافات به دشمنی ها، عنوان کرد: هنر آن است که با مدارا جهت اداره کشور حرکت کنیم. ایجاد وفاق، همدلی و همبستگی مهم است که در نبود آن توسعه فراهم نمی شود.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه طولانی شدن حل مسائل پیچیده بین المللی به زندگی مردم لطمه می زند، اظهار داشت: هدف اصلی سیاست خارجی باید در جهت توسعه حرکت کند. جهش تولید و پرش اقتصادی داخلی نیازمند باثبات سازی و تعادل در صحنه بین المللی است نه اینکه هر روز جریانی ایجاد شود که هزینه آن را مردم دهند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید اداره کشور در دست افراطیون و سازشکاران باشد، یادآور شد: ملت رأی می دهند که مشکلات پیچیده بین المللی حل شود نه اینکه روضه خوانی سیاسی شود و یا نردبانی برای هوس های سیاسی پوپولیستی برخی افراد فراهم شود. صحنه بین المللی با شعارهای تند غریضی آرام نمی گیرد بلکه انقلابی عمل کردن در این مقطع آن است که وجوه بلوکه شده را از کشورها بگیریم.

رئیس سابق مجلس عدالت در توسعه اقتصادی را رکن کشور دانست و افزود: نه شعار عدالت بلکه داشتن نظریه عدالت و تحققق آن مهم است همچنین استقلال اقتصادی کشور که یکی از اهداف قانون اساسی است با تکیه بر بنیه داخلی و همکاری های بین المللی فراهم می شود لذا مسئولان باید به جای متخصص بازی در دور زدن تحریم ها وقت خود را صرف فراهم کردن شرایط برای زندگی مردم کنند.

سید شمس‌الدین حسینی ریس کمیسیون ویژه حمایت از جهش تولید ملی و نماینده فعلی رامسر و تنکابن در مجلس یازدهم برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور پیدا کرد.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی یازدهم به همراه دختر خود برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور پیدا کرد.

 
ثبت نام مسعود پزشکیان

پزشکیان بعد از ثبت نام در جایگاه خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه شنیدن درد مردم است که می تواند ما را از مشکلات نجات دهد، گفت: راهکار آن نیز از بین بردن تنش های داخلی و تنش با همسایگان است. نمی توان با تنش به فکر توسعه و آینده کشور بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس در ادامه با بیان اینکه با زندانی کردن، محروم و محدود کردن نمی توان مشکلات را حل کرد گفت هیچ گروهی با اجبار نمی توانند مشکلات مملکت را حل کنند بلکه باید دردها را شنید و با تمام وجود به مردم عشق ورزید.

نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه اگر FATF داخلی را پیاده کنیم، در آن رانتخواران امکان حضور ندارند و پولی گم نمی شود، اظهار داشت: دیگر اینگونه نخواهد بود که مشخص نشود 70 هزار میلیارد تومان پول بانکی کجاست و کسی نداند.

پزشکیان همچنین تصریح کرد: اگر بتوانیم یارانه ها را به مردم پولدار و راحت طلب ندهیم و به کسانی بدهیم که در جامعه نان شب ندارند، تبعیض را تا حدودی رفع کرده ایم.

 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور پیدا کرد.

 

 

ادامه دارد

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی