کد خبر : 10681

رضائی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است عربستان سعودی باید از اقدامات تروریستی خود در کشورهای منطقه به خصوص قتل عام مسلمانان یمن دست بردارد و در این صورت است که جمهوری اسلامی از برقراری روابط با این کشور استقبال خواهد کرد.

 

 ابراهیم رضائی ، با اشاره به تمایل و تلاش عربستان برای برقراری دور جدیدی از روابط با جمهوری اسلامی ایران و اعلام همکاری کشورمان در این خصوص، گفت: شکست های پی در پی عربستان سعودی در جبهه مقاومت و بخش های مختلف علیرغم میلیاردها دلار هزینه در افغانستان، پاکستان، یمن و بحرین باعث شد در نهایت به سمت کشور دوست و همسایه ایران بازگردد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: قله شکست عربستان در یمن بود که سعودی ها با وجود مداخله مستقیم و نظامی نتیجه ای جز شکستی مفتضحانه نداشتند لذا در حال تغییر راهبرد خود هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در رفتار با همسایگان به خصوص کشورهای مسلمان، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از تغییر راهبرد عربستان استقبال می کند مشروط بر اینکه حکومت سعودی از دخالت بیجا و اقدامات تروریستی در کشورهای منطقه به خصوص کودک کشی و قتل عام مسلمانان یمن، دست بردارد./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی