کد خبر : 10581

نایب رئیس کمیسیون امنیت:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین سعودی با حمایت از گروه‌های تکفیری و جریان‌های مقابل جمهوری اسلامی ایران مقصر اصلی اختلاف بین ایران و عربستان هستند.

شهریار حیدری  تصریح کرد:  جمهوری اسلامی بر گسترش روابط با کشورهای مختلف به ویژه در حوزه جهان اسلام تاکید دارد و عربستان در همین چارچوب جای می گیرد  اما با تشکیل شورای همکاری خلیج فارس و نقش آفرینی آمریکا در این شورا، آتش اختلاف بین دو کشور شعله ور شد.

وی افزود:عربستان مقصر اصلی این اختلاف است و رفتارش با شیعیان، حمایت از گروهک های تروریستی نظیر داعش و منافقین و مساله منا از جمله مسائلی است که اختلافات را گسترش داده است.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و عربستان جغرافیای سیاسی و فرهنگی مشترکی باهم دارند و هر دو در جهان اسلام کشور مهم و بزرگی هستند اما جریان های خارج از منطقه و لابی غربی آمریکایی اسرائیلی از اختلاف دوکشور منافع خود را دنبال می کنند.

وی ادامه داد:عربستان دریافته است که می تواند بدون آمریکا امنیت خود را تامین کند و با اتکا به قدرت کشورهای اسلامی از جمله ایران عزت خود را در جهان اسلام بازیابی کند و امیدواریم در این تصمیم جدی باشد و رفتارهای اشتباه گذشته خود را تکرار نکند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی