کد خبر : 10571

حیدری:

نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: موقعیت جغرافیایی قصرشیرین و دسترسی راحت به مدیترانه آن را از سایر مناطق آزاد متمایز می‌کند.

شهریار حیدری درباره منطقه آزاد تجاری صنعتی قصر شیرین اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری صنعتی قصرشیرین که به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید، فرایندی 10 ماهه طی کرده ‌و به طور قطع موقعیت جغرافیایی و ژئوپولیتیکی قصرشیرین سبب تمایز آن با سایر مناطق آزاد کشور می‌شود.

نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قصرشیرین در همسایگی بخش کردی و غربی عراق قرار دارد بیان کرد: این شهرستان از مسیر عراق به سوریه و دریای مدیترانه دسترسی بسیار نزدیک و روانی دارد و به همین دلیل مزایای این منطقه با سایر مناطق آزاد متفاوت است.

نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: 10 ماه پیش به ما اعلام کردند که موضوع مناطق آزاد به بن‌بست رسیده و هیچگونه بحثی در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح نمی‌شود و بایگانی شد زیرا این موضوع در مجلس با کمترین آرا تصویب شده و شورای نگهبان نیز مخالفت کرده بود.

وی افزود: تصویب منطقه آزاد نیازمند دو سوم آرای مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که عده‌ای مخالف و برخی موافق بودند و این مخالفت‌ها در نهایت به حضور دبیر مجمع در استان و بازدید از قصرشیرین منجر شد اما باز هم در کمیسیون زیرساخت با مخالفت مواجه گردید تا با تلاش بسیار در کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شود.

حیدری بیان کرد: منطقه آزاد در دو بخش تجاری و صنعتی قابل سرمایه‌گذاری برای بخش خارجی و داخلی است و تأثیرات بسیار زیادی برای پویایی اقتصاد، معیشت مردم و اشتغال منطقه، استان و کشور دارد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی