کد خبر : 10339

علیرضابیگی تصریح کرد:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی باید توجه داشته باشد منافع ملی کشورمان در کارگروه های سه گانه هسته ای، رفع تحریم ها و روند اجرای توافقنامه تامین شود.

 

احمد علیرضا بیگی  در خصوص روند مذاکرات وین و تشکیل کارگروه های سه گانه برای رفع تحریم ها، گفت: وزارت امور خارجه باید به آفت های مذاکرات پیشین برجام توجه داشته باشد تا آسیب های جدیدی شکل نگیرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافقنامه برجام نتوانست انتظارات را برآورده کند، اظهار کرد: بر این اساس اکنون دستگاه دیپلماسی باید توجه داشته باشد منافع ملی کشورمان در کارگروه های سه گانه هسته ای، رفع تحریم ها و روند اجرای توافقنامه تامین شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تلاش می کنند مذاکرات وین به نفع خودشان هدایت کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که برجام دارای متن حقوقی است اما ورود و خروج طرف های توافقنامه برایشان هزینه بردار نیست؛ به عبارتی هیچ ضمانتی برای جلوگیری از خروج یکجانبه ایالات متحده از برجام وجود ندارد و باید برای این مهم تدبیر شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه توانمندی های جمهوری اسلامی ایران پشتوانه مذاکره کنندگان است، افزود: متعاقبا این تاثیرگذاری باید خودش را در روند مذاکرات و دستیابی به توافق نشان دهد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان باید توجه داشت که مذاکرات وین به هیچ عنوان نباید به مسئله انتخاباتی تبدیل شود زیرا این مهم می تواند آسیب زا باشد و در این راستا فقط باید تامین منافع ملی در اولویت قرار بگیرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی