کد خبر : 10238

آصفری:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است شوراها با دوری از سیاسی کاری می‌توانند فرصت بهتری برای خدمت‌رسانی داشته باشند.

محمدحسن آصفری، با اشاره به اهمیت شوراها و نامگذاری 9 اردیبهشت‌ماه تحت عنوان «روز شوراها»، گفت: در اهمیت شوراها همین بس که سوره ای به نام شورا داریم و شوراهای شهر و روستا نیز وظیفه برنامه ریزی کلان برای امور مردم را بر عهده دارند که به وظایفه و اختیارات آنها در برخی اصول قانون اساسی نیز پرداخته شده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه شوراها سرپل ارتباطی و خدمت رسانی مستقیم بین مردم هستند، عنوان کرد: اگر شوراهای شهر و روستای کارآمدی داشته باشیم می توانیم پیشرفت و توسعه را در شهرها و روستاها شاهد باشیم.

وی در ادامه سیاسی کاری را تهدیدی برای شوراها دانست و افزود: هرچه شوراها از سیاسی کاری دور باشند، فرصت بهتر و بیشتری برای خدمت رسانی خواهند داشت همچنین مصوبات این شوراها باید خالی از تبعیض و بی عدالتی باشد تا به همه نقاط یکسان رسیدگی شود.

آصفری با اشاره به تخلفاتی که در دوره اخیر شوراها در برخی از شهرها صورت گرفت که بعضا منجر به انحلال و یا دستگیری اعضای شوراهای شهر شد، عنوان کرد: مردم باید در انتخاب افراد سه موضوع تعهد، تدین و تخصص را مد نظر قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به بررسی طرح قانونی مدیریت جامع خدمات شهری در کمیسیون امور داخلی کشور، گفت: اگر این طرح تصویب شود، اختیارات بسیاری به شوراهای شهر و روستا داده می شود که در حد استاندار است لذا نیاز است انتخاب خوبی داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در گذشته نظارت پیشین بر شوراها بود اما نظارت پسین نداشتیم، خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس قانون کمیته نظارتی بر شوراها با حضور استاندار، نماینده قوه قضائیه، تعدادی از نمایندگان مجلس و نماینده سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شده و بر عملکرد شوراها طی دوره 4 ساله نظارت کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی