کد خبر : 10237

جلال‌زاده:

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: بروز فساد اقتصادی در شوراهای اسلامی شهر و روستا ناشی از عدم نظارت مناسب است که این مهم باید برطرف شود.

وحید جلال زاده  در آستانه فرارسیدن روز شوراها، گفت: تشکیل شوراهای اسلامی از جمله اصول مترقی قانون اساسی است و تاکید جدی بر اداره امور توسط مردم دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بدون شک می توان اذعان کرد شکل گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا تمرین دموکراسی است لذا باید اذعان کرد شاهد اقدامات مثبت و روبه جلو بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم با جدیت در انتخابات شوراها شرکت کنند حتما مدیریت امور شهری بهبود خواهد یافت، ادامه داد: البته در این بین مشکلات و دغدغه هایی در خصوص قانون شکل گیری شوراها وجود دارد که باید برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: نسبت شوراها با مدیریت واحد شهری، بودجه شهرداری ها و شوراها، نظارت بر عملکرد شوراها و غیره از جمله مسائلی است که نیازمند بررسی و برطرف کردن مشکلات است.

جلال زاده ادامه داد: به عنوان مثال متاسفانه گاهی شاهد بروز فساد اقتصادی هستیم که ناشی از عدم نظارت مناسب است؛ در واقع نظارت فرمانداری ها بر شوراها حداقلی است و باید افزایش یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دخل و تصرف شوراهای شهر و روستا در اراضی کشاورزی و شهری از دیگر چالش هایی است که موجب بروز بحران های مختلفی شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی