کد خبر : 10120

جوکار:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: انتظار داریم قبل از زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری تکلیف اصلاحیه قانون روشن شده باشد تا افراد طبق آن در انتخابات ثبت نام کنند.

محمدصالح جوکار، در خصوص آخرین پیگیری ها برای اجرایی شدن اصلاحات قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: نامه ای با امضا 171 نماینده به شورای نگهبان برای نهایی کردن اصلاحات قانون انتخابات ریاست جمهوری داده ایم، اما تا کنون پاسخی دریافت نکردیم. 

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارزیابی ما این است که شورای نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات را تایید کند اگر تصور ما این نبود چنین مکاتبه ای با شورای نگهبان نمی کردیم.

وی اظهار داشت: زمان اعلام نظر شورای نگهبان مشخص نیست اما انتظار داریم قبل از زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری تکلیف قانون روشن شده باشد تا افراد طبق آن در انتخابات ثبت نام کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: در بررسی ها نظر شورای نگهبان تامین شده و طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری مصوب را کرده است اما بحث عدم تعامل هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام است با وجود اینکه نظر آنها را گرفته ایم اما موضوع را تمام شده ندانستند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی