کد خبر : 10052

فرخی میکال:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت: افزایش تعداد نمایندگان یکی از مطالبات جدی مردم اما با این وجود دولت از اجرای آن شانه خالی کرده است.


فرخی میکال:رسول فرخی میکال  با انتقاد از عدم اجرایی شدن افزایش تعداد نمایندگان مجلس گفت: افزایش تعداد نمایندگان یکی از مسائل مهم برای بررسی مشکلات و رسیدگی به مطالبات مردم در مناطق پراکنده جمعیت است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: بر اساس قانون هر 10 سال یکبار باید به تعداد نمایندگان حوزه های انتخابیه افزوده شود اما تاکنون این امر مهم تحقق نیافته است.

وی افزود: به دلیل این که برخی از حوزه های انتخابیه شرایط محیطی خاصی دارند و دسترسی به مردم  از نظر پراکندگی و طول جغرافیایی مشکل است باید افزایش تعداد نمایندگان اجرائی شود.

فرخی میکال تصریح کرد: به نظر می رسد که دولت بخاطر بار مالی از اجرای طرح افزایش تعداد نمایندگان خودداری کند و این در حالی است که می توان از این طریق دسترسی مردم به نمایندگان را تسهیل کرد.

وی ابراز کرد: در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل این دو شهرستان به دلیل وسعت بالای آن، به منظور ارائه خدمات بهتر، تعداد نمایندگان این حوزه باید افزایش پیدا کند و این جزو یکی از مطالبات مهم مردم منطقه است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی