کد خبر : 7839

جوکار عنوان کرد:

نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه مشکل آب روستاهای بخش خضرآباد برطرف می‌شود،گفت:طرح انتقال آب به روستاهای یزد در مرحله نهایی است و سال آینده انتقال آب انجام می‌شود.

 

 

محمدصالح جوکار  درباره جمع مردم روستای قوام آباد بخش خضرآباد با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلاتی که در بخش خضرآباد و روستای قوام آباد یزد وجود دارد بحث آب است اظهار داشت: به حمدالله با پیگیری‌های صورت گرفته و همراهی مدیرعامل آب و فاضلاب استان یزد و نشست‌های متعددی که در این زمینه برگزار شد، نتایج بسیار خوبی در این زمینه به دست آمده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی ، مشکل آب روستای قوام آباد را حل شده دانست و افزود:  انشاالله با پیگیری‌هایی که صورت گرفته به زودی آب این روستا وصل خواهد شد و مردم در این روستا می‌توانند از نعمت آب شرب بهره‌مند شوند.

جوکار تصریح کرد:  در سایر روستاهای بخش خضرآباد هم انشاالله تا سال آینده روند اجرای پروژه انجام می‌شود و این نقاط هم از آب شرب با کیفیت بهره‌مند شده و مشکلاتشان در این حوزه رفع می‌شود.

 وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل تاثیرگذار در ماندگاری جمعیت روستاها تامین آب شرب است و قطعا پروژه آب رسانی روستاهای خضرآباد این مشکل را به صورت کامل رفع می کند و انشاالله ماندگاری روستاییان را در محل سکونت خود خواهیم داشت.

 وی ایجاد اشتغال برای مردم به ویژه روستاییان در بخش خضرآباد را هم نکته مهم دیگر دانست و از مسئولان خواست در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قطعا در صورت تداوم زندگی و اشتغال در روستاها، تمام جامعه از آن بهره‌مند می‌شوند و منافع بسیار گسترده‌ای برای تمام افراد به دنبال دارد.

جوکار یکی از پیامدهای بسیار منفی مهاجرت از روستاها را حاشیه‌نشینی در شهرها دانست و  افزود : این پدیده‌ای که امروز گریبان‌گیر جامعه شده و بعضا دهک‌های پایین جامعه با مشکل معیشتی روبرو هستند را می‌توان با کمی توجه به روستاها و ایجاد اشتغال در این نقاط برطرف کرد.

نماینده مردم یزد در  مجلس در ارتباط با راه‌های بخش خضرآباد یزد اظهار داشت: در این زمینه موافقت لازم برای اختصاص 50 میلیارد ریال گرفته شده که برای تعریض مسیر استفاده و از حوادث این مسیر به این ترتیب کاسته شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی