کد خبر : 9858

آصفری:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: عربستان متوجه توانمندی نیروهای مسلح یمن شده لذا تلاش می کند به سمت راهکار سیاسی حرکت کند.

 

محمدحسن آصفری ، در واکنش به نقض حقوق بشر توسط ائتلاف عربی در یمن و طرفداری ایالات متحده از متجاوزان سعودی، گفت: عربستان امروزه متوجه توانمندی نیروهای مسلح یمن شده لذا تلاش می کند به سمت راهکار سیاسی حرکت کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه موازنه قدرت در جنگ یمن تغییر کرده و بر این اساس مشاهده می شود که نیروهای یمنی می تواند به عمق سرزمین های حجاز حمله کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد امروزه سعودی ها دریافته اند که با ارتش اجاره ای نمی توانند در مقابل یمنی ها بایستند زیرا آنها مقاوم و پایدار هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید تجاوزگر به سرزمین مشخص شود و نهادهای بین المللی مرتبط با تجاوزگران برخورد کنند تا دیگر شاهد چنین اقدامات ضدبشری نباشیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز از هر گونه پایان یافتن جنگ و تجاوز در یمن استقبال می کند و آماده همکاری برای تحقق این امر در چارچوب قوانین بین المللی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی