کد خبر : 9593

گودرزوند چگینی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کاخ سفید تلاش می کند آبروی ائتلاف عربی شکست خورده در یمن را با طرح موضوع دیپلماسی و گفتگو حفظ کند.

 
مهرداد گودرزوندچگینی در واکنش به نقض حقوق بشر توسط ائتلاف عربی در یمن و طرفداری ایالات متحده از متجاوزان سعودی، گفت: متاسفانه معیارها انسان دوستی در یمن زیر پا گذاشته شده و این امر نشان دهنده اوج رفتار غیرانسانی از سوی متجاوزان است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه در حال مشاهده قتل عام در یمن هستیم اما ایالات متحده که خودش را پرچمدار دفاع از حقوق بشر می داند، حتی یکبار هم اقدام ننگین ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها را محکوم نکرده است.

وی ادامه داد: تمامی زیرساخت های یمنی ها توسط ائتلاف عربی و با سلاح های اهدایی ایالات متحده از بین رفته است و این امر نشان دهنده سیاست دوگانه آمریکا در موضوع جنگ یمن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: سازمان ملل بارها اعلام کرد که بدترین بحران انسانی حال حاضر در جهان در یمن رخ داده اما کاخ سفید به این امر واکنش نشان داد اما اکنون که یمنی ها در حال پیشروی نظامی هستند، تلاش می کند آبروی ائتلاف عربی شکست خورده را با طرح موضوع دیپلماسی و گفتگو حفظ کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک راهکار حف بحران یمن گفتگوهای یمنی – یمنی است و این امر باید بدون دخالت بیگانگان و متجاوزان انجام شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی