کد خبر : 9436

مقتدایی:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اروپایی ها باید در عمل ثابت کنند می توانند به تعهدات برجامی خود در چارچوب اتحادیه عمل کنند.

عباس مقتدایی، در واکنش به بیانیه تروئیکای اروپا پس از عقب‌نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی، گفت: اروپا و آمریکا به خوبی می دانند در بازی بی حاصلی که سالها است به راه انداخته اند، دیگر برگ برنده ندارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: غربی ها باید پاسخ دهند مگر تحریمی مانده که علیه ایران اسلامی اعمال نشده باشد؟ مگر فشار اقتصادی وجود دارد که به ایران وارد نکرده باشند؟.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران برعکس غربی ها برگ های برنده متعددی دارد، تصریح کرد: اروپا به خوبی می دانند ایران و همسایگانش تامین کننده انرژی قاره سبز هستند؛ آنها می دانند تجارتشان با منطقه خلیج فارس نیازمند امنیتی است که ایران پدیدآورنده آن است.

وی با بیان اینکه اروپایی ها می دانند میزان نفوذ ایران در میان ملت ها و کشورهای مسلمان رو به افزایش است، ادامه داد: در واقع می توان اذعان کرد حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه به عنوان حضور مقتدرانه به نفع آنها است و اروپایی ها نباید کشورمان را به عنوان یکی از قدرت های منطقه نادیده بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: اروپایی ها در جریان برجام از ایران خواستند در توافقنامه بماند و تضمین کردند مفاد آن را عملیاتی می کنند اما بدون آمریکا قدرت عملیاتی کردن حرفایشان را ندارند.

مقتدایی با اشاره به اینکه اروپایی ها به خوبی متوجه شدند ایران در اجرای قانون مصوب مجلس مبنی بر اقدام راهبردی برای مقابله با تحریم ها بسیار جدی است و سر سوزنی کوتاه نخواهد آمد، گفت: بر این اساس باید یادآور شد آینده روابط ایران با اروپا تحت تاثیر روابط امروز است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گسترش روابط اقتصادی کشورمان در شرایط کنونی به سمت آسیا گسترش یافته و این عمل در نتیجه اقدامات بی خردانه و یکجانبه غربی ها در حال سرعت گرفتن است زیرا جمهوری اسلامی ایران تمایل دارد با همه کشورهای دنیا مراودات تجاری داشته باشد.

وی ادامه داد: غربی ها باید پاسخ دهند چرا بیشترین بازرسی ها در قالب پادمان در حوزه هسته ای از ایران صورت گرفته اما بیشترین طلبکاری های نابجا نیز از کشورمان است؟.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اروپایی ها باید در عمل ثابت کنند می توانند به تعهدات برجامی خود در چارچوب اتحادیه عمل کنند زیرا امروزه فقط پیرو سیاست های آمریکا هستند، خاطرنشان کرد: بدون شک ایران با خویشتنداری و صبر راهبردی به موفقیت های عظیمی دست یافته لذا هر گونه سهل انگاری و بی توجهی اروپا موجب می شود ایران در مورد مراوداتش بازنگری جدی کند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی