کد خبر : 9288

رئیس فراکسیون مقاومت در دیدار با سفیر یمن:

رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس در دیدار با سفیر یمن تاکید کرد:مقاومت در مقابل متجاوزین بهترین راهبرد است و جنایتهای سعودی - اماراتی در یمن قابل انکار نیست و امروز مردم این در مقابل متجاوزین قویتر از همیشه هستند.

ابراهیم محمد الدیلمی سفیر یمن در تهران  با حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی  رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس ضمن تقدیر از مبارزه 6 ساله مردم و محور مقاومت در برابر متجاوزین گفت: یمن کشوری تاریخی با مردمانی دلاور است که در طول تاریخ، شکست را به کام متجاوزین به این سرزمین چشانیده است. وی جمهوری اسلامی ایران را حامی مردم ستمدیده یمن دانست و اظهار داشت: ملت ایران از ابتدای حملات متجاوزین به این کشور، حمایت خود را از مردم مظلوم یمن اعلام کرده است و پشتیبانی از محور مقاومت و مردم این کشور ادامه خواهد داد.

رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس، ضمن محکوم کردن تجاوز همه جانبه به یمن، خواستار توقف جنگ در این کشور شد و افزود: ضرورت دارد بجای کشورهای متخاصم و متجاوزی چون عربستان سعودی و امارات به سرکردگی آمریکا که با اهداف تجاوزگرانه و مداخله جویانه که مردم این کشور را به خاک و خون می کشند، تکلیف یمن را خود یمنی ها مشخص کنند.

فلاحی مقاومت در مقابل متجاوزین را بهترین  راهبرد دانست و تأکید کرد: جنایتهای ددمنشانه سعودی - اماراتی در کشور جنگزده یمن قابل انکار نیست و امروزه مردم یمن در مقابل متجاوزین قوی- تر از همیشه هستند.

وی  ضمن انتقاد از جامعه جهانی و سازمان های بشردوستانه گفت: در شرایطی که علاوه بر جهان، یمن نیز مواجه با بیماری فراگیر کرونا ویروس، جنگ و تحریم می باشد، لازم است که نهادها و سازمان‌های بشردوستانه و بین المللی گام های جدی و استواری برای پایان دادن به جنون جنگ کشورهای متخاصم و متجاوز به یمن بردارند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه کمیسیونها و فراکسیونهای مجلس را نسبت به مسأله یمن متذکر شد و تصریح کرد:  مجلس شورای اسلامی پیگیر امور مربوط به یمن از طریق سازمانهای جهانی و نهادهای بین المللی است و تعاملات پارلمانی فیمابین در تقویت روابط دو کشور در جهت گسترش و توسعه همکاریها اهمیت به سزایی دارد.

رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: هویت مردم پایدار یمن، رمز پیروزی و شکست ناپذیری آنان است و حمایت همه جانبه مردم، دولت، مجلس شورای اسلامی و همچنین رهبری جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم ستمدیده یمن تا پایان تخاصم و تجاوز به این کشور ادامه دارد.

ابراهیم محمد الدیلمی سفیر یمن در تهران نیز با الگوپذیری از جمهوری اسلامی ایران، مسیر مقاومت و مبارزه مردم یمن را شکست ناپذیر ترسیم کرد و گفت:  ایران الگویی برای مستضعفان جهان است و مردم و محور مقاومت یمن طی جنگ 6 ساله توانست آمریکا و شرکای متجاوز را به زانو در آورد.

وی متذکر شد: تلاش بی وقفه متجاوزان در جهت انفکاک بین یمن و جمهوری اسلامی ایران با هدف دور کردن ایران از محور مقاومت مذبوحانه و تا کنون ناموفق بوده است.

سفیر یمن در ادامه تصریح کرد:اگر پشتیبانی و حمایت جمهوری اسلامی ایران و شرکای منطقه از یمن نبود اکنون دولت دست نشانده منصورهادی به دستور عربستان سعودی و آمریکا بجزو کشورهایی بود که به عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس تن داده بود. 

الدیلمی همکاریهای پارلمانی بین دو کشور را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: نقش همکاری های پارلمانی در ارتقاء مناسبات دو کشور مهم است و ضرورت دارد تا معادلات پارلمانی بر مبنای مبادلات در حوزه های مختلف افزایش باید».

  سفیر یمن در تهران حمایت بی دریغ مردم، دولت، مجلس شورای اسلامی و رهبری ایران از محور مقاومت و مردم یمن را ستود و عنوان کرد:  نقش جمهوری اسلامی ایران در پیروزی مردم و محور مقاومت یمن در برابر تجاوز کشورهای سعودی ـ اماراتی به سردمداری آمریکا غیر قابل انکار است و از مردم و محور مقاومت از جمهوری اسلامی ایران و رهبری عظیم الشأن ایران همواره تقدیر می کند».

در این دیدار علاوه بر رئیس فراکسیون مقاومت و حمایت از قدس دیگر اعضا شامل : آقایان غلامرضا منتظری، نماینده مردم گلستان، هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر، روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز و خانم فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد نیز حضور داشتند که نکته نظرات خاص خود را درباره تحولات یمن، مسائل پیرامون و تعاملات فیمابین بیان نمودند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی