کد خبر : 8892

رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به نشست آتی وزرای خارجه آلمان، انگلیس، فرانسه و آمریکا:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اجماع کاملی میان ارکان حاکمیت ذیل مصوبه مجلس درباره برجام، صورت گرفته و این صدای واحد باعث شده غربی‌ها چاره‌ای جز پذیرش شرایط ایران نداشته باشند.

جلیل رحیمی جهان آبادی، با اشاره به نشستی که قرار است میان وزرای خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان با همتای آمریکایی آنها پیرامون توافق هسته‌ای با ایران برگزار شود، گفت: طرف غربی در وضعیت سختی قرار گرفته است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اروپایی ها از سویی می دانند چارچوب قابل توافقی به جز برجام برای حل مسأله هسته ای ایران وجود ندارد و از سوی دیگر با خروج آمریکا از این توافقنامه و بی توجهی اروپایی ها به برجام، امکان اجرای تعهدات در همه ابعاد وجود نداشته و نیاز به مذاکره میان خود دارند.

وی افزود: از طرف دیگر ایران نیز ضرب الاجلی برای آنها جهت بازگشت به حالت پیش از برجام و حتی بیشتر از آن مثل پروتکل الحاقی و سایر تعهدات، تعیین کرده است از این رو غرب هم فرصتی ندارد و هم نمی خواهد چارچوب برجام را از دست دهد چرا که می داند دیگر نمی تواند به نتیجه مشابهی در آینده برسد.

رحیمی جهان آبادی اضافه کرد: هم اکنون اروپایی ها تحت فشار ایران قرار گرفته و به دنبال راهکاری هستند تا هم ایران این توافقنامه را اجرا کند و هم بتوانند به تعهداتی که ایران نیاز دارد، عمل کنند.

وی تأکید کرد: تکلیف ما مشخص است و اجماع کاملی میان ارکان حاکمیت، ذیل مصوبه مجلس صورت گرفته و این صدای واحد باعث شده غربی ها چاره ای جز پذیرش شرایط ایران نداشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون کشورهای غربی به دنبال راهکاری هستند تا هم مشکل خود را حل کنند و هم رضایت ایران را جلب کنند که در این راستا بهترین راه اعلام لغو تمام تحریم ها از سوی آنها است.

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی