کد خبر : 8882

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در پیامی به خانم نهایت الاوافره رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی و ایران درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت بنیانگذار موسسه اهل بیت علیهم السلام در اندونزی را تسلیت گفت.

 محمدمهدی زاهدی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در پیامی به خانم نهایت الاوافره رئیس گروه دوستی پارلمانی اندونزی و ایران درگذشت پروفسور جلال الدین رحمت بنیانگذار موسسه اهل بیت علیهم السلام در اندونزی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل می‌باشد :

سرکار خانم نهایت الاوافره

رئیس محترم گروه دوستی پارلمانی جمهوری اندونزی و جمهوری اسلامی ایران 

سلام علیکم؛

خبر ارتحال دانشمند فاضل جناب آقای جلال الدین رحمت، بنیان گذار موسسه «اهل بیت» علیهم السلام موجب تألم و تأثر فراوان  اینجانب گردید.

شادروان پرفسور جلال‌­الدین رحمت، در طول عمر با برکت خود توانست با همگرایی فرهنگ و اخلاق اسلامی، جامعه مسلمین را به نگرشی بدیع نسبت به اسلام و معرفت اسلامی سوق داده و همواره برای امت اسلامی الگویی در مسیر تحقق وحدت به شمار آید.

اعتقاد راسخ دارم؛ فقدان این اندیشمند ضایعه­ای برای جامعه مسلمین به­ویژه مسلمانان اندونزی خواهد بود.

به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اندونزی و به نمایندگی از همکارانم در مجلس شورای اسلامی ایران، صمیمانه­ترین مراتب تسلیت و همدردی را به سرکارعالی، نمایندگان محترم پارلمان و جامعه مسلمانان اندونزی تقدیم می­دارم.

  از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهی و برای بازماندگان آن فقید جنت مکان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم./

محمدمهدی زاهدی

رئیس گروه دوستی پارلمانی

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی./

 

ارسال نظر

سیاسی
اقتصادی
اجتماعی