کد خبر : 8860

شریعتی:

دبیر فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی مجلس تاکید کرد که بایدن دنباله روی سیاست ها و اهداف ترامپ و اوباما بوده و رویه ای در آمریکا تغییر نکرده است.

 

غلام رضا شریعتی اندراتی، با اشاره به سیاست های متناقض دولت جدید آمریکا در زمینه برجام گفت: سیاست راهبردی آمریکایی ها در مقابل با جمهوری اسلامی تغییر ناپذیر است، سیاست دولت های مختلف ایالات متحده آمریکا واحد است اما در روش و عمل تفاوت های ناچیزی دارند، آمریکایی ها در موضوع برجام به دنبال خلع سلاح همه امکانات ایران از جمله توان هسته ای و توان دفاعی و موشکی بودند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ترامپ با خروج از معاهده و پیمان برجام به اهداف خود نرسیدند با این حال ایران به واسطه خروج یکطرفه واشنگتن از توافق هسته ای متضرر شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر جو بایدن دنباله روی همان سیاست های ترامپ و اوباما است و برای تضعیف توان همه جانبه ایران تلاش می کند.

این نماینده مجلس بیان کرد: شعارهای انتخاباتی بایدن وعده فریب برای جمع آوری آراء بود اکنون که به قدرت رسیده است شعارها و حرف های دوره ترامپ را با زبان دیگری بیان می کند. با توجه به مصوبه مجلس، مواضع ایران در مقابل مسائل هسته ای برای طرف آمریکایی کاملا روشن شده و متوجه شده اند ایران جز با لغو تحریم ها به چیز دیگری راضی نیست.

دبیر فراکسیون دیپلماسی بین‌المللی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آمریکایی ها تمام تحریم‌های خود را لغو کنند و آثار عملی آن را ببینیم، برجام قابل مذاکره است اما یقینا این کار را نمی کنند، کاخ سفید می‌خواهد ایران تعهدات برجامی خود را انجام دهد و با وعده پوچ لغو تحریم‌ها از مسیر خارج نشویم که با مصوبه مجلس این مسئله عملی نخواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی