کد خبر : 8454

امیرعبداللهیان مطرح کرد

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل گفت: رئیس مجلس با هدف توسعه همه‌جانبه همکاری‌ها و‌تسهیل روابط تجاری، اقتصادی، صنعتی، فرهنگی به روسیه سفر می‌کند.

 حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به روسیه، گفت: روابط تهران و مسکو ممتاز و راهبردیست. سفر رئیس قوه مقننه به‌رغم شرایط خاص محدودیت‌های کرونایی، با در نظر داشتن تحولات مهم منطقه و بین‌المللی به روسیه انجام می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های مهمی در مدت اقامت دکتر قالیباف در مسکو تنظیم شده است که دیدار و رایزنی با روسای مجالس دوما و سنای و برخی از مقامات عالیرتبه دولتی روسیه از آن جمله است. بی تردید رعایت اصول عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی مورد توجه جدی است و‌ برنامه‌های سفر با رعایت این ملاحظه مهم و البته درک محدودیت های کرونایی تنظیم شده است.

امیرعبداللهیان در ادامه عنوان کرد: پارلمان و دولت مسکو با رویی گشاده و نگاه بلند مدت به مناسبات دو کشور نسبت به تنظیم برنامه های سفر عمل کرده‌اند. توسعه همه جانبه همکاری‌ها و‌تسهیل روابط تجاری ، اقتصادی، صنعتی ، فرهنگی و... از اهداف سفر است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی