کد خبر : 7958

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صورتی که همگرایی میان کشورهای منطقه اتفاق بیفتد بدون شک منطقه از نفوذ اجانب حفظ خواهد شد.

 
 

حسین نوش آبادی به هم‌افزایی کشورهای منطقه برای از عبور بحران‌ها اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به نقش حساس و تعیین کننده‌ای که در منطقه دارد، می‌تواند در ایجاد هم‌افزایی و همگرایی کشورها نقش بسزایی ایفا کند؛ البته از ابتدا هم همین رویکرد را در پیش گرفته‌ است.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای همگرایی و همسویی کشورها برای ایجاد امنیت و فعال کردن چرخه ارتباطات و مناسبات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تعریف شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: معتقدم اگر بتوانیم این همگرایی را بوجود بیاوریم و اعتماد کشورهای منطقه و همسایگان را به همدیگر جلب کنیم؛ قطعا ظرفیت قابل توجهی را برای تبادلات مختلف بوجود آورده‌ایم و همچنین پتانسیلی برای مقابله با زیاده خواهی کشورهای فرا منطقه‌ای و رفتارهای سلطه جویانه آنها خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که همگرایی میان کشورهای منطقه اتفاق بیفتد بدون شک منطقه از نفوذ اجانب حفظ خواهد شد؛ بنابراین معتقدم امنیت دست جمعی در منطقه با مشارکت ملت‌ها و دولت‌ها بوجود خواهد آمد و این باعث خواهد شد که دیگر بیگانگان برای تصمیم‌گیری مقدرات این منطقه مداخله نداشته باشند؛ البته به شرطی که این اعتماد بوجود بیاید.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که ما حاضریم از تجارب، امکانات و پیشرفت‌های خودمان در حوزه‌های مختلف در اختیار ملت‌ها و دولت‌ها منطقه قرار بدهیم تا آنها بتوانند خود را در جایگاهی قرار دهند که دیگر بیگانه دست ازطمع بردارند.

نوش آبادی گفت: برای اینکه دندان طمع بیگانگان از منطقه کنده شود، راهی جز همگرایی و هم‌افزایی وجود ندارد و می‌توانیم با یک مکانیزم مناسب دولت‌های منطقه را از نفوذ اجانب نجات دهیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی