کد خبر : 7949

امیرعبداللهیان در واکنش به بزرگنمایی خبری درباره ملاقات‌های خارجی مجلس:

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل آمار منتشره ملاقات های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس را هدفمند و بزرگنمایی خبری دانست و گفت: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور است.

 
 

حسین امیرعبداللهیان ، در واکنش به انتشار خبری هدفمند از ملاقات های خارجی مجلس  یازدهم گفت: آمار منتشره ملاقات های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس شورای اسلامی بزرگنمایی خبری و هدفمند شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل بر همین اساس تصریح کرد: در مجلس یازدهم تاکنون بیش از  یکصد و‌ هفتاد ملاقات خارجی در سطوح مختلف انجام شده که حوزه های متنوع جهان را از شرق تا غرب شامل می شود که ادعای نگاه یک جانبه مجلس به روابط خارجی را قویا رد می کند.

وی افزود: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور، سفرهای ضروری ‌‌ماموریت محور، تعامل با جهان و نگاه به روابط خارجی متوازن ‌‌و در راستای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان ادامه داد: تبعا در حوزه استقلال سیاسی پایبندی به سیاست «نه شرقی، نه غربی» و در حوزه منافع ملی تاکید بر همکاری و روابط متقابل با شرق و غرب الگوی رفتاری در دیپلماسی پارلمانی و سیاست خارجی است که در این مسیر روابط با همسایگان و نگاه ویژه به آسیا جزء اولویت هاست.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان با بیان اینکه رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است، خاطرنشان کرد: تبعا با کشورهای دوستی که در سختی ها در کنار مردم بزرگ ایران ایستاده اند بر مبنای دوستی، همکاری ‌و احترام متقابل رفتار می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی